LOT może mieć konkurencję na trasie z Budapesztu do Seulu

13 stycznia 2020 08:30
7 komentarzy
LOT może wkrótce mieć konkurencję na trasie z Budapesztu do Seulu. O uruchomienie rejsów w tej relacji zabiegają dwaj koreańscy przewoźnicy.
Reklama
Linie lotnicze Korean Air i Asiana Airlines rywalizują ze sobą o uzyskanie praw do wykonywania operacji lotniczych na trasie z Budapesztu do Seulu - donosi serwis "Budflyer", powołując się na koreańskie media. Korean Air w grudniu 2019 r. zaaplikował do południowokoreańskiego ministerstwa transportu o pozwolenie na loty między tymi dwoma miastami.

Przewoźnik jest świadomy rosnącej liczby turystów podróżujących z Węgier do Korei Płd. oraz dużego potencjału biznesowego, w związku z czym rozważa wejście na ten rynek. Podobne plany ma także druga koreańska linia - Asiana Airlines. Koreańscy eksperci spekulują, że Korean Air będzie mógł próbować zablokować uruchomienie tej trasy przez swojego krajowego konkurenta. Linia oferuje w tej chwili bezpośrednie połączenia z Seulu do Wiednia, Pragi i Zagrzebia.


Na trasie z Budapesztu do Seulu od września 2019 r. lata także LOT. Od momentu zawieszenia połączeń do Budapesztu przez linię Asiana Airlines węgierskiemu rządowi zależało na wznowieniu lotów do Korei Płd. Strategicznym partnerem w realizacji tego celu została właśnie polska linia, która w stolicy Węgier próbuje budować swój drugi hub. Poza tym LOT może liczyć na wsparcie ambasady Węgier w Seulu oraz węgierskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Polski przewoźnik w przeszłości zapowiadał, że częstotliwość lotów może docelowo wzrosnąć do sześciu lub nawet siedmiu tygodniowo, ze względu na bardzo duży potencjał ruchu oraz kompatybilność z połączeniem z Warszawy. Istnieje ryzyko, że trasa ta może podlegać silnej sezonowości, o czym szczegółowo pisaliśmy w naszej analizie.

Według portalu anna.aero, połączenie między Budapesztem a Seulem znajdowało się na trzecim miejscu najbardziej pożądanych tras ze stolicy Korei Południowej. Roczna liczba pasażerów przewożonych między ośrodkami z przesiadkami wynosiła 51,9 tys. O tym, jak bardzo lukratywny i ciekawy może to być rynek świadczy chociażby zainteresowanie narodowych linii z azjatyckiego kraju. Jeśli Korean Air lub Asiana Airlines zdecydują się na uruchomienie lotów do Budapesztu, to będzie to kolejna trasa, na której po inauguracji rejsów przez LOT pojawi się zagraniczna konkurencja.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_72953 2020-01-13 14:12   
gość_72953 - Profil gość_72953
gość_72953 perelko bylbym super dumny gdyby LOT jako polska prywatna firma podbijal swiat i nawet za swoje pieniadze wozil wegrow na marsa ...ale niestety LOT marnuje pieniadze podatnikow
gość_9a105 2020-01-13 14:07   
gość_9a105 - Profil gość_9a105
A może LOT zdecyduje się jednak na hub w Krakowie, skoro Budapeszt może okazać się jedną wielką klapą?
wodzduzybaton 2020-01-13 12:23   
wodzduzybaton - Profil wodzduzybaton
@adam7691 co za głupi komentarz. Lot w Budapeszcie przede wszystkim marnuje pieniądze polskich podatników. Samoloty do stanów latają puste, a huba jednym połączeniem się nie utrzyma....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy