Korean Air planuje loty do Budapesztu. Konkurencja dla LOT-u?

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
12 lipca 2019 09:04
3 komentarze
Korean Air chce polecieć z Seulu do Budapesztu - oświadczył wiceprezes ds. rozwoju siatki i sprzedaży w rozmowie z CAPA TV. Linia na początku wykonywałaby rejsy czarterowe, ale jak donosi serwis "BUDflyer" Korean Air docelowo chce uruchomić rejsy regularne.
Reklama
Wątek linii Korean Air na lotnisku w Budapeszcie nie jest świeżą sprawą. Już w 2005 r. azjatycka linia rozważała uruchomienie bezpośredniego połączenia z Węgier do Korei Płd. Obecnie to jednak LOT jest uważany za głównego partnera węgierskiego rządu w kwestii uruchomienia połączenia na tej trasie. A przypomnijmy, że między Budapesztem a Seulem w poprzednim roku z przesiadką podróżowało ponad 52 tys. osób.

Do tej pory między tymi miastami wykonywane były jedynie rejsy czarterowe. Linie lotnicze Asiana Airlines wykonały dziewięć takich rejsów na zlecenie koreańskiego biura podróży. Połączenie zebrało pozytywne opinie, ale finalnie nie doszło do jej wznowienia.


Połączenie to jest oczekiwane ze względu na wzrost ruchu turystycznego między krajami, ale także na stosunki i współpracę handlową. Węgierski rząd poszukiwał linii, która podjęłaby się uruchomienia trasy i wydaje się, że najbliżej do tego jest polskiemu LOT-owi, który już wcześniej za sprawą rejsów transatlantyckich stał się doskonałym partnerem dla rządu w Budapeszcie. Na ostatnim szczycie Grupy Wyszehradzkiej, Péter Szijártó, węgierski minister spraw zagranicznych powiedział, że negocjacje z LOT-em są już w końcowej fazie.

LOT będzie miał konkurencję?

Bo-Young Song, wiceprezes ds. rozwoju siatki i sprzedaży w Korean Air, powiedział w rozmowie z CAPA TV podczas konferencji IATA w Seulu, że przewoźnik planuje uruchomić rejsy czarterowe z Seulu do Budapesztu i Oslo. Dodatkowo według informacji serwisu "BUDflyer" Korean Air uzyskał w lutym br. pozwolenie na wykonywanie rejsów regularnych na tej trasie z częstotliwością czterech rejsów tygodniowo.

Co ciekawe, ta sytuacja przypomina reaktywację bezpośrednich lotów z Budapesztu do Stanów Zjednoczonych. Po inauguracji rejsów do Nowego Jorku i Chicago przez LOT, linie American Airlines ogłosiły uruchomienie trasy do Filadelfii. Wejście przewoźników na trasę Seul-Budapeszt wypełniłoby lukę rynkową i zaspokoiło widoczny popyt. Warto dodać, że rejsy Korean Air do Zagrzebia także na początku były wykonywane jako czarterowe, a później zamieniono je na regularne. Podobnie postąpiła Asiana Airlines w przypadku Wenecji. Co więcej, rejsy czarterowe do tego włoskiego miasta wystartowały w podobnym czasie, co te do Budapesztu.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1dadd 2019-07-13 09:32   
gość_1dadd - Profil gość_1dadd
No to będzie klapa. Przypuszczam, że większość ludzi wybierze Korean Air, chyba że LOT zaoferowałby korzystne ceny co nie jest mocna stroną tej firmy.
gość_84913 2019-07-12 18:45   
gość_84913 - Profil gość_84913
Właśnie odwołali Prezesa LOT R. Milczarskiego, a na pasazer.com ani słowa na ten temat:
zobacz link
ale numer !!!
gość_65511 2019-07-12 10:09   
gość_65511 - Profil gość_65511
LOT zamaiast kłapać dziobem powinien to jak najszybciej uruchomić i przedstawić temu biuru pakiet na WAW i BUD by miec ciekawszą pozycję
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy