Shanghai Airlines poleci z Budapesztu do Xi'an i Chengdu

8 listopada 2019 08:45
11 komentarzy
Węgierski minister spraw zagranicznych, Peter Sijjártó, oficjalnie ogłosił uruchomienie nowych tras z Budapesztu do Xi'an i Chengdu. Połączenia wystartują na przełomie roku 2019/2020.
Reklama
Linia Shanghai Airlines będzie latać dwa razy w tygodniu na trasach Budapeszt-Chengdu-Szanghaj (w poniedziałki i czwartki) i Budapeszt-Xi'an-Szanghaj (we wtorki i soboty) - informuje serwis "Budflyer". Inauguracja połączeń ma się odbyć 30 grudnia br. lub 14 stycznia 2020 r.

Shanghai Airlines lata już z Budapesztu do Szanghaju (trzy razy w tygodniu). Połączenie objęte jest umową code-share ze spółką matką - China Eastern Airlines. W związku z otwarciem nowych tras chiński przewoźnik będzie latał ze stolicy Węgier do Szanghaju łącznie 7 razy w tygodniu - trzy razy bezpośrednio i cztery razy w tygodniu z międzylądowaniami w Xi'an i Chengdu.


Rejsy będą obsługiwane boeingami 787 Dreamliner. Połączenia nie są jeszcze dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Warto dodać, że także linia Hainan Airlines zaaplikowała o pozwolenie na wykonywanie lotów z Budapesztu do Chongqing i Shenzhen do chińskich władz lotniczych. W sumie w sezonie zimowym z Węgier do Chin dostępnych będzie 10 lotów tygodniowo, zaś w sezonie letnim - 11 lotów na tydzień.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_edf2d 2019-11-08 20:45   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
I właśnie ten 'monopol' LOTu jest najgorszą rzeczą, która uderza m.in. również w regiony. Nie liczy się pasażer, liczą się wyniki LOTu.
gość_7c049 2019-11-08 19:35   
gość_7c049 - Profil gość_7c049
Tu nie chodzi o żaden monopol LOT-u. Polska jest po prostu nieznana w Chinach i nie jest traktowana jako atrakcyjna destynacja dla turystów, ot tyle. Chińczycy latają do wschodniej Europy tylko do znanych sobie miast - np. właśnie Pragi i Budapesztu, które są wielokrotnie lepiej rozpromowane i przyjazne turystom z Chin niż jakiekolwiek polskie miasto.
mflyer 2019-11-08 19:06   
mflyer - Profil mflyer
@gość_401cc

Jeszcze Qatar lata 2 lub momentami 3 razy dziennie.

Poza tym tak jak wspomniał @vscrew - LOT ma monopol, a ponadto jest w stanie blokować wejście nowych przewoźników w porozumieniu z lotniskiem Chopina tłumacząc się brakiem slotów. Dlatego jestem niezmiernie ciekawy jak LOT wyobraża sobie dalsze działanie przy tak forsowanym CPK - wtedy już nie będzie można zasłaniać się brakiem miejsca, jeśli inni przewoźnicy będą chcieli rozpocząć nowe połączenia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy