×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT opóźnia start połączeń z Budapesztu


LOT opóźni inaugurację lub ograniczy częstotliwość lotów na zapowiedzianych trasach z Budapesztu do Stuttgartu, Pragi, Brukseli, Belgradu, Bukaresztu i Sofii.


Polski przewoźnik już wcześniej planował rozwinąć połączenia krótkiego zasięgu do Belgradu, Pragi, Sofii i Stuttgartu. Te cztery nowe trasy europejskie miały ruszyć z Budapesztu od przyszłego sezonu letniego, czyli od 30 marca 2020 r. Jednak start rejsów do Belgradu i Pragi został przesunięty na 30 maja 2020 r., podczas gdy połączenia do Sofii i Stuttgartu wystartują co prawda o czasie, ale za to z mniejszą częstotliwością - 6 zamiast 12 rejsów tygodniowo. Od 2 września br. miały wystartować ogłoszone wcześniej trasy z Budapesztu do Brukseli i Bukaresztu. Jednak ze względu na sytuację operacyjną spowodowaną uziemieniem Boeingów 737 MAX, LOT podjął decyzję o przesunięciu startu połączeń do Brukseli i Bukaresztu na 30 marca 2020 roku. Te kierunki również będą realizowane ze zmniejszoną częstotliwością - odpowiednio 7 i 6 razy w tygodniu zamiast 12. 

Loty z Budapesztu do Krakowa będą bez zmian obsługiwane sześć razy w tygodniu. Zmiany rozkładowe spowodowane są problemami operacyjnymi przewoźnika i niedoborem samolotów w związku z przedłużającym się uziemieniem boeingów 737 MAX. 

fot. mat. prasowegość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie