×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Budapeszt: Służby lotniskowe mierzą temperaturę pasażerów wracających z Korei i Włoch


W porcie lotniczym im. Ferenca Liszta od wczoraj (26.02) każdy pasażer przylatujący z Seulu ma mierzoną temperaturę ciała.


Procedura została wszczęta w związku z decyzją lokalnych urzędów sanitarnych. Działanie to ma pozwolić na wykrycie osób z podwyższoną temperaturą ciała, która jest jednym z objawów koronawirusa. Pasażerowie, u których zaobserwuje się wysoką temperaturę zostaną poddani dodatkowym badaniom.

Jedynym przewoźnikiem obecnie wykonującym loty pomiędzy stolicą Węgier a Koreą Płd. jest LOT, który operuje na wspomnianej trasie trzy razy w tygodniu. Na obecną chwilę polski przewoźnik nie zdecydował się na zawieszenie lotów do Seulu.


W Korei Południowej na podstawie danych z środy (26.02) zanotowano ponad 1300 przypadków osób zakażonych koronawirusem (COVID-19). Jest to kraj z największą liczbą potwierdzonych przypadków z obecnością tego wirusa zaraz po Chinach, w których znajduje się ognisko choroby.

Lotnisko w Budapeszcie poinformowało, że mierzy temperaturę również pasażerom podróżującym z północnych Włoch.

Fot. mat. prasowegość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie