×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Coraz bliżej uruchomienia trasy z Budapesztu do Seulu


LOT poleci z Budapesztu do Seulu - potwierdza koreańska ambasada w Budapeszcie. Loty miałyby się rozpocząć jeszcze w tym roku, co podkreśliłoby 30-lecie ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Węgrami a Koreą Południową. Polski przewoźnik na razie nie potwierdza tych planów.


Plotki o uruchomieniu trasy z Budapesztu do Seulu pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz zostały potwierdzone przez koreańską ambasadę w Budapeszcie. Reprezentant węgierskiego ministra spraw zagranicznych spotkał się wczoraj (4.04) z koreańskim ambasadorem, by omówić szczegóły związane z inauguracją nowego połączenia. 

Data uruchomienia połączenia jest nieznana, ale węgierski ambasador w Seulu w wywiadzie z koreańskim dziennikiem wskazał, że może pierwszy lot może odbyć się jeszcze w tym roku. Podkreśliłoby to 30-lecie ustanowienia stosunków dyplomatycznych między krajami. Informację o możliwości uruchomienia nowego połączenia podał serwis budflyer.blog.hu

Uruchomienie kolejnego kierunku długodystansowego z Budapesztu najprawdopodobniej wiązałoby się ze zbazowaniem tam kolejnego dreamlinera. To z kolei przełożyłoby się na wzrost częstotliwości lotów na obecnych trasach lub na uruchomienie nowej. Oczywiście zakładając, że LOT poradzi już sobie z problemami silników w boeingach 787-8. 


Obecnie stolica Węgier nie posiada bezpośredniego połączenia do Seulu. W regionie loty do Korei Południowej wykonywane są obecnie z Wiednia, Pragi i Warszawy. Na podstawie raportu sporządzonego przez portal anna.aero widzimy, że od października 2017 r. do września 2018 r. między Budapesztem a Seulem z przesiadką podróżowało prawie 52 tys. pasażerów. Wkrótce na łamach Pasazer.com bliżej przyjrzymy się najbardziej niezagospodarowanym kierunkom z Azji. 

Linie lotnicze już w przeszłości planowały uruchomienie bezpośrednich lotów z Budapesztu do Seulu - w 2005 r. bliskie temu były linie Korean Air, które finalnie jednak rozpoczęły loty z Pragi, w której we współpracy z Czech Airlines zbudowały regionalny hub przesiadkowy.

W maju 2015 r. Węgry i Korea Płd. podpisały nową umowę dwustronną dotyczącą ruchu lotniczego, która pozwala na wykonywanie regularnych lotów pasażerskich i towarowych zgodnie ze standardami unijnymi. Co więcej w 2015 r. liczba koreańskich turystów na Węgrzech przekroczyła 100 tys. osób w ciągu roku. 


W 2016 r., Mihály Varga, węgierski minister gospodarki prowadził rozmowy z linią Korean Air, która analizowała możliwość rozpoczęcia bezpośrednich lotów. W tym samym roku poinformowano o rozpoczęciu lotów czarterowych przez linię Asiana Airlines. Azjatycki przewoźnik wykonał wtedy dziewięć lotów boeingami 777-200ER. W 2016 r. odnotowano również 13 proc. wzrost liczby koreańskich turystów na Węgrzech, co miało być solidną przesłanką do rozpoczęcia regularnych lotów.

Do tego jednak nie doszło. Natomiast linia niskokosztowa JinAir, spółka córka Korean Air, informowała o możliwości rozpoczęcia lotów do Europy. Pierwszymi kierunkami, które miałyby zostać uruchomione w 2019 r. byłyby Budapeszt i Zagrzeb. 

Przedstawiciele Lotu w rozmowie z Pasazer.com nie potwierdzili planów utworzenia nowej trasy z Budapesztu do Seulu.

fot. mat. prasowe gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie