×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Frankfurt (FRA)


 8

/10

Frankfurt Intl
Lotnisko we Frankfurcie znajduje się 12 km na południowy-zachód od centrum Frankfurtu. Port Lotniczy składa się z dwóch terminali. Terminale połączone są ze sobą bezpłatną kolejką. Na lotnisku jest całkowity zakaz palenia (można palić jedynie na zewnątrz terminali).

Ceny w restauracjach rozsianych po lotnisku są bardzo wysokie - nawet dla samych Niemców. Przykładowe ceny: hamburger ok. 4 EUR, piwo 0,33L 3.60 EUR. Dla osób chcących zjeść i wypić coś taniej, proponuję odwiedzenie stacji benzynowej esso - znajdującej się na przeciwko Terminalu 2, w odleglości ok. 500 m (należy przejść pod wiaduktem autostrady - jest tam chodnik i droga rowerowa).

Na lotnisku nie ma darmowego internetu. Liczne płatne terminale umożliwiają jednak skorzystanie z internetu za 1 EUR / 10 min.

  • Okazje z Polski na lotnisko Frankfurt (FRA)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Frankfurt


Jak dojechać na lotnisko Frankfurt?


Samochodem:
Lotnisko we Frankfurcie leży obok skrzyżowania autostrad A3 i A5. Każdy z terminali posiada podziemne parkingi i garaże z bezpośrednim wejściem na lotnisko. Na lotnisku znajdują się również wypożyczalenie samochodów : Avis, Budget, Europcar, Hertz, National i Sixt. Siedziby tych wypożyczalni znajdują się w Terminalu 1 przy hali przylotów A oraz w Terminalu 2 na poziomie 3. Cena parkingu za 30 min. wynosi 6 EUR.

Kolej/Metro:
Na lotnisku znajduje się dworzec kolejowy, z którego odjeżdżają pociągi krajowe i międzynarodowe, jak również S-bahn (kolejka naziemna). Podróż S-bahen do centrum Frankfurtu trwa około 11 min, a pociągi kursują co 15 minut.

Cena dojazdu do centrum S-bahnem wynosi 3.55 EUR w jedną stronę, a wszelkie informacje przy automatach biletowych są tylko w języku niemieckim.

Autobusem:
Przystanek autobusowy linii nr 61 kursuje pomiędzy lotniskiem , a dworcem południowym we Frankfurcie. Oprócz tego autobusu, z lotniska odjeżdżają też autobusy Lufthansy do Mannheim, Strasbourga, Heidelbergu i innych miejscowości. Bezpłatne autobusy kursują, także do 25 hoteli we Frankfurcie.

Taxi:
Taxi dostępne jest na zewnątrz obu terminali.

Wypożycz auto na lotnisku FrankfurtPołączenia z tego lotniskaZalety: Moje ulubione lotnisko ! 1. Mnóstwo połączeń, zarówno do miast polskich, niemieckich, europejskich jak i na świecie. Można też przyjechać na i odjechać z lotniska szybką koleją (Lufthansa sprzedaje bilety łączące lot i pociąg n. p. do Stuttgartu). 2. Mimo ogromnego ruchu jest raczej spokojnie, cicho i przestronnie. Dobrze wszystko oznaczone. Chodniki ruchome pomagają przy dłuższych spacerach. 3. Mnóstwo sklepów, restauracji, saloników lotniskowych, stref relaksu.
Wady: 1. Przy krótszych lotach trzeba jechać autobusem do i z samolotu, czasami nawet 5 km - ponad 10 minut. 2. Odległości. 3. Knajpy raczej drogie.
9

/10

02/06/2019 17:28,  
Zalety: +
Wady: -
10

/10

29/01/2019 22:28,  
Zalety: Wielkie, nowoczesne lotnisko. Ciekawy design Terminala 2. Tani i szybki dojazd do centrum miasta (15 minut za 4,90 euro). Bardzo dobrze oznkowane. Uprzejma obsługa. Ogromna siatka połączeń. Całkiem sporo sklepów, szczególnie przed przejściem odprawy celnej.
Wady: Trochę drogo chociażby w porównaniu do lotnisk podobnej wielkości typu MAD czy CDG. Gate B, skąd lata między innymi Ryanair, bardzo słabo wyposażony. Nie wiem, jak wyglądają tam przesiadki, ale moim zdaniem są lepsze lotniska w Europie :)
7

/10

16/01/2018 19:13,  
Zalety: Dużo sklepów i obsługa dużych samolotów
Wady: Luxxx lounge-tragedia- do jedzenia: parówki i zupa pomidorowa i napoje, to tyle. Wi-Fi w lounge działa tragicznie
5

/10

29/04/2017 21:03,  
Zalety: Jedne z największych lotnisk w Europie. Jeśli ma się przesiadkę z Lufthansą i rejsy są w gate'ach A I Z to jest to całkiem przyjemne, wtedy przesiadka jest krótka i nie kłopotliwa. Jak ma się z gate A do B to można przejść tunelem nie wychodząc poza zamkniętą strefę. Spora ilość sklepów, każdy coś znajdzie dla siebie. Świetny pomysł z gate'ami C14-16 oraz Lounge'ami Lufthansy z wejściem prosto na pokład wprost z Lounge'u.
Wady: Mogą być duże odległości pomiędzy gate'ami. Jak ktoś się przesiada między gate'ami A i C trzeba wyjść z zamkniętej strefy i znów do niej wejść jak również przejść kontrolę graniczną. Co jest czasochłonne.
7

/10

31/07/2016 01:29,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie