×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt: 62 proc. mniej pasażerów w marcu


Największe niemieckie lotnisko obsłużyło 2,1 mln pasażerów w marcu 2020 roku, czyli o 62 proc. mniej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Przyczyną jest znaczące ograniczenie ruchu lotniczego przez pandemię koronawirusa.


W ciągu pierwszego kwartału br. liczba odprawionych osób na lotnisku w Frankfurcie zmalała o 25 proc. rok do roku. Głównym powodem spadków była początkowo epidemia koronawirusa w Chinach, która doprowadziła w lutym do znacząco zmniejszonego ruchu do Państwa Środka. Rozprzestrzeniający się wirus wymusił następnie na innych państwach wstrzymanie lub ograniczenie ruchu lotniczego od marca, co jeszcze bardziej wpłynęło na kolejne spadki.


W marcu na lotnisku odprawiono 167 tys. ton frachtu lotniczego (-17 proc.) oraz zostało wykonanych 22,8 tys. operacji (-46 proc.). Port lotniczy we Frankfurcie dodatkowo informuje, że przewozy pasażerskie w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia zmalały o ponad 95 proc.

Pozostałe lotniska również wchodzące w skład grupy Fraport radziły sobie niewiele lepiej w omawianym okresie. Największe porty lotnicze należące do przedsiębiorstwa, czyli lotniska w Xi’an, Petersburgu, Limie oraz Antalyi obsłużyły w marcu następująco 1,3 mln (-66 proc.), 965 tys. (-28 proc.), 963 tys. (-49 proc.) i 570 tys. podróżnych (-47 proc.). Przez 14 portów lotniczych w Grecji wchodzących w skład operatora przewinęło się łącznie 294 tys. osób (-59 proc.). Na lotnisku w Lubljanie odprawiono 36 tys. pasażerów (-73 proc.). W brazylijskich portach lotniczych w miastach Fortaleza oraz Porto Alegre zanotowano łączny wynik 774 tys. (-38 proc.) podróżnych obsłużonych w marcu. Lotniska w Warnie i Burgas w Bułgarii odprawiły wspólnie prawie 40 tys. pasażerów (-46 proc.).

fot.: mat. prasowe
gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie