Frankfurt: 4,3 mln pasażerów w ub. miesiącu

27 kwietnia 2023 09:15
Lotnisko we Frankfurcie, które jest głównym portem przesiadkowym Lufthansa Group, odprawiło 4,3 mln pasażerów w ub. miesiącu. Port zanotował wzrost o 45 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.
Reklama
Grupa Fraport, która zarządza wieloma lotniskami w Europie i Ameryce Południowej, podsumowała ub. miesiąc. Lotnisko we Frankfurcie odnotowało korzystną liczbę odprawionych pasażerów, a i tak była ona mniejsza niż wskazywał na to potencjał portu z uwagi na jednodniową akcję strajkową, zorganizowaną 27 marca 2023 roku. Wówczas z utrudnieniami zmierzyło się nawet 160 tys. podróżnych. W zeszłym miesiącu Frankfurt zrealizował 32,1 tys. operacji lotniczych oraz odprawiło 168 tys. ton towarów. Co ciekawe, to mniej niż w marcu ub. roku.


Spółka zauważyła, że wzrost ruchu pasażerskiego odnotowano również na innych lotniskach należących do Fraport. Port w Lublanie obsłużył w ub. miesiącu 78,5 tys. podróżnych, natomiast z brazylijskich lotnisk w Fortalezie i Porto Alegre skorzystał łącznie przeszło 1 mln osób. Lima zarejestrowała 1,6 mln pasażerów, a czternaście greckich lotnisk odnotowało 731 tys. podróżnych. Oferta bułgarskich portów w Burgas i Warnie przyciągnęła 103,3 tys. klientów, z kolei przez Antalyę przewinął się 1 mln pasażerów. W każdym przypadku zarejestrowano wzrost w porównaniu do marca sprzed roku.

Lotnisko we Frankfurcie jest na dobrej drodze ku odbudowie, lecz wciąż nie osiągnęło przedpandemicznego ruchu pasażerskiego. W porównaniu do analogicznego okresu sprzed czterech lat, w minionym miesiącu niemiecki port przyjął o 23 proc. mniej osób.

Fot.: Fraport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy