×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Barcelona (BCN)


 7.1

/10

El Prat
Główne lotnisko barcelońskie położone kilkanaście kilometrów za miastem. Rocznie obsługuje ok. 30 milionów pasażerów. Terminale pasażerskie są czyste i dogodnie oznakowane. Jest też wiele restauracji, kawiarni i sklepów. Wszystkie terminale znajdują się pod jednym dachem i są połączone. Uwaga! Przechowalnia bagażu płatna 4,60 euro za dzień (największy kontener) znajduje się na samym końcu Terminala B obok baru samoobsługowego i toalet. wiecej danych na ww str www. W okresie letnim lotnisko El Prat jest bardzo zatłoczone. Podczas oczekiwania na odprawę urządza się istne polowanie na wolne fotele. Lotnisko sprawia wrażenie jakby pękało w szwach.

  • Okazje z Polski na lotnisko Barcelona (BCN)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Barcelona


Jak dojechać na lotnisko Barcelona?


Samochodem:
Autostradą C-31 , zob. mappy.com lub viaMichelin.com

Kolej/Metro:
Kolejka Renfe łączy lotnisko z główną barcelońską stacją kolejową Sants i centrum miasta - stacja metro/kolejowa Passeig de Gracia. Podróż trwa około 25 minut, bilet kosztuje ok. 2,50 euro, mozna tez uzyc T-10 (dziesiecio-przejazdowego) Z lotniska można bez problemu dojechać do każdej nadmorskiej miejscowości w kierunku pólnocnym aż do stacji Blanes- ok 60km od Barcelony, jadąc "Renfe" z przesiadką na stacji Sants na linie C 1. w kierunku południowym : lina C2-sud. Podróż łącznie z przesiadką trwa ok 1,5h. Tu mapa, wyszukiwanie rozkładu jazdy itp -> //www.renfe.es/cercanias/barcelona/index_horarios.html (tylko hiszp.)

Autobusem:
AeroBus A1 łączy lotnisko z Plaza Catalunya - głównym placem Barcelony. Bilet można nabyć u kierowcy w cenie 4,25 euro, powrotny, ważny 9dni: 7,30 (2009r). W drodze na Plaza Catalunya autobus zatrzymuje się również na Placa Espanya i in. W drodze na lotnisko inna trasa - mozna np dojechać metrem do stacji Sants i tam przesiąść się na wspomniany autobus. //www.bcn.es/turisme/english/turisme/mobilitat/ser_tra_hom11.htm

Taxi:
Dojazd taksówką do miasta trwa ok. 30 minut. Kurs kosztuje ok. € 25-35 , zależnie od czasu, ilości bagaży itp

Wypożycz auto na lotnisku BarcelonaPołączenia z tego lotniskaZalety: +dojazd metrem, +szybka kontrola bezpieczeństwa
Wady: -brak
7

/10

26/10/2017 23:42,  
Zalety: +nowoczesny terminal, +metro do centrum
Wady: -brak
7

/10

26/10/2017 23:39,  
Zalety: Bywam bardzo często na lotnisku El Prat w Barcelonie, duży plus za to, że jego architektura niesamowicie zachwyca człowieka już od momentu wyjścia z samolotu. Często się tam przesiadam więc dla mnie sporym wyzwaniem jest szukanie bramek po różnych częściach lotniska(gdzie w Barcelonie jest prosto i wszystko dobrze oznakowane) transfery w porządku, czyste lotnisko z dużą ilością sklepów, barów oraz toalet, można podłączyć telefon do kontaktu(co jest dla mnie umiłowaniem), darmowy internet co jest ogromnym plusem.
Wady: Wadą jest zachowanie się niektórych ludzi którzy pracują przy transferach, wyglądają na takich jakby mierzyli na terrorystę, któremu nie chcą dać karty pokładowej. Dużo ludzi od rana, po południu jakoś mniej(głównie przeszkadza chaos) Sam nie wiem czy można uznać to za wady, aczkolwiek ogólna ocena jest super.
10

/10

07/06/2016 21:29,  
Zalety: Duże, przestronne, wiele sklepów i restauracji, dobrze oznakowane.
Wady: Brak
10

/10

28/10/2015 15:02,  
Zalety: PRZEJRZYSTOŚĆ i PROSTOTA (nowszy terminal) - po wyjściu z samolotu jeden skręt w prawo i cały czas prosto do samego autobusu dojeżdżającego do centrum Barcelony. Świetna architektura. Bardzo wygodny dojazd do centrum w 20min. Masa sklepów.
Wady: słaba znajomość angielskiego wśród obsługi. brak możliwości dojazdu komunikacją miejską na poranne loty (pierwszy wylot tego dnia), pozostała jedynie taksówka ;(
8

/10

29/01/2015 17:52,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie