×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy miesiąc w Barcelonie


Ponad 4,2 mln pasażerów obsłużyło lotnisko Barcelona El Prat w sierpniu. To wzrost o 8,6 proc. rok do roku i rekord wszech czasów tego portu lotniczego.


W sierpniu z głównego barcelońskiego lotniska skorzystało dokładnie 4 243 968 osób. 17 sierpnia ustanowiono też rekord dzienny, który wyniósł niemal 148 tysięcy. 

W sumie od początku roku w Barcelonie obsłużono już ponad 25,5 mln podróżnych, co stanowi wzrost o 6,8 proc. w porównaniu do okresu styczeń-sierpień 2013 r. 

Najszybciej rośnie liczba pasażerów z krajów Unii Europejskiej, których w ubiegłym miesiącu było o 12,3 proc. więcej niż w sierpniu 2013 r. Liczba pasażerów na trasach krajowych zwiększa się znacznie wolniej - zaledwie o 2,7 proc. 

Dzięki nowej trasie Air China do Pekinu, aż o 45 proc. więcej pasażerów podróżowało pomiędzy Barceloną a Azją. Nowe połączenia Vuelinga przyczyniły się do wzrostu ruchu do Afryki o 24,5 proc., a połączenia US Airways z Charlotte oraz Air Canady z Montrealu podniosły liczbę pasażerów na trasach do i z Ameryki Płn. o 16,9 proc. 

Wolniej, bo o 3,3 proc. rok do roku, rośnie ruch cargo. W sierpniu w Barcelonie odprawiono niemal 7,3 tys. ton ładunków. gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie