×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Helsinki (HEL)


 7.2

/10

Helsinki Arpt
Lotnisko Vantaa znajduje się 19 km na północ od Helsinek. Port Lotniczy skada się z dwóch terminali - krajowego i międzynarodowego. Ze względu na prowincjonalne położenie w Europie, lotnisko nie należy do przeludnionych.

  • Okazje z Polski na lotnisko Helsinki (HEL)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Helsinki


Jak dojechać na lotnisko Helsinki?


Samochodem:
Port lotniczy znajduje się obok dróg E12 i 45. Na terenie lotniska znajdują się parkingi długo- i krótkoterminowe znajdują się na zewnątrz obu terminali. W terminalu międzynarodowym znajdują się wypożyczalnie samochodów : Avis, Budget i Hertz.

Kolej/Metro:
Lotnisko nie ma polaczenia z koleja.

Autobusem:
Autobus Finnair kursuje do centrum co 15-20 min ; czas przejazdu około 30 minut ; koszt przejazdu w jedną stronę EUR 4,90 (lub wiecej; w 2004 roku autobus Finnaira kosztowal 6e w jedna strone). Ten autobus jest o tyle dobry, iz bagaze z latwoscia mieszcza sie w luku, w przeciwienstwie do autobusu miejskiego. W tym drugim, bagaze czesto przewracaja sie na zakretach; sa wprawdzie specjalne polki, ale bagazy zawsze jest znacznie wiecej. Pomiędzy lotniskiem a miastem kursują też autobusy miejskie. Z lotniska odjeżdżają autobusy do niektórych miast w Finlandii. Autobusy linii np. Expressbus są wyjatkowo wygodnym środkiem lokomocji do innych miast, który pozwala ominąć problem braku znajomości Helsinek. Autobusy są wygodne i szybkie. Przystanki autobusowe znajdują się na zewnątrz obu terminali.

Taxi:
Mamy do dyspozycji 4 korporacje taksówkarskie. Ich postoje są obok obydwóch terminali. Koszt przejazdu do centrum to około 20 EUR.

Wypożycz auto na lotnisku HelsinkiPołączenia z tego lotniskaZalety: jest to super port lotniczy gdzie na przesiadkę z samolotu na samolot przewidziano 30min i spokojnie człowiek zdąży i jeszcze kawy się napije, bardzo mila obsługa, dobre połączenie z centrum Helsinek, bezpłatne shutell busy do hoteli wokół lotniska, polecam
Wady: brak
10

/10

28/07/2018 22:11,  
Zalety: duzo sklepow, sprawna kontrola
Wady: brak miejsca do siedzenia przy bramkach, non-szengen dostawiane baraki - brak miejsca ludzie koczujacy na podlodze.
2

/10

27/06/2017 21:33,  
Zalety: duzo sklepow, sprawna kontrola
Wady: brak miejsca do siedzenia przy bramkach, non-szengen dostawiane baraki - brak miejsca ludzie koczujacy na podlodze.
2

/10

27/06/2017 21:30,  
Zalety: Czysto, przyjemnie, sporo punktów ładowania telefonów, szybkie wifi dostępne bez logowania, wygodne kanapy do odpoczynku na długim tranferze, dobrze zorganizowany boarding do samolotów.
Wady: Podczas fali niewystarczająca ilość miejsc siedzących w strefie odlotów.
9

/10

22/12/2016 09:52,  
Zalety: Szybki dojazd pociągiem do centrum miasta (bilet kosztuje około 5 euro), duża liczba sklepów wolnocłowych i restauracji, darmowe i szybkie wifi, bez problemu można znaleść gniazdka do ładowania, toalety bardzo czyste, przejrzyste oznakowanie
Wady: Obecnie można dostać się tylko windą na stacje kolejową (ruchome schody mają być otwarte wkrótce)
10

/10

03/01/2016 21:45,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie