×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turyści z Chin napędzają ruch lotniczy do Laponii


O 167 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła w I kwartale tego roku liczba pasażerów transferowych z Chin odwiedzających Laponię - informuje Finavia.


- Wielu przedsiębiorców z Północnej Finlandii mówi, że znacząco wzrósł popyt na ich usługi. Nasze statystyki potwierdzają te wiadomości napływające z Laponii, ponieważ nasze lotniska na północy miały o wiele więcej pasażerów w tym roku niż w tym samym okresie rok temu. Wzrost ruchu lotniczego silnie ożywia życie ekonomiczne regionu - powiedział Kari Savolainen, prezes Finavia, operatora lotnisk w Finlandii. 

Jak pokazują statystyki, zdecydowanie największą grupą pasażerów tranzytowych decydujących się na odwiedziny Laponii są Chińczycy - w I kwartale tego roku liczba turystów z Chin korzystających z portów lotniczych na północy Finlandii wzrosła o 167 proc. w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2016 r. Liczba wszystkich pasażerów odwiedzających Laponię w pierwszym kwartale wzrosła o 21 proc. 


Jak przekonuje Finavia, te wzrosty nie tylko odzwierciedlają popularność Laponii wśród turystów z Chin, ale też są następstwem dobrze funkcjonujących połączeń tranzytowych pomiędzy Finlandią i Chinami. Popularność zyskują też usługi stworzone specjalnie z myślą o turystach z Państwa Środka, oferowane na lotnisku w Helsinkach. 

Większa liczba osób odwiedzających z Chin odpowiadała także za łączne wzrosty na lotniskach Finlandii. W pierwszym kwartale tego roku liczba pasażerów na fińskich lotniskach wzrosła o 6,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i wyniosła prawie 5,26 mln osób. 

Finlandia jest jednym z beneficjentów spadku zainteresowania podróżami do Francji wśród chińskich turystów po fali ubiegłorocznych zamachów terrorystycznych. 

- Po atakach terrorystycznych w Paryżu w 2015 r., wielu turystów przyglądało się kierunkom w Europie Wschodniej, takim jak Czechy lub Węgry lub w Europie Północnej, takich jak Finlandia czy Szwecja - przekonuje South China Morning Post. 

W tym samym czasie narodowy przewoźnik Finlandii, Finnair, wprowadził program stopover, oferującego możliwość przedłużenia transferu w Finlandii do trzech dób, rozpowszechniony został także popularny w Chinach system płatności AliPay

fot. Dominik Sipinskigość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie