Turyści z Chin napędzają ruch lotniczy do Laponii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 kwietnia 2017 14:30
O 167 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła w I kwartale tego roku liczba pasażerów transferowych z Chin odwiedzających Laponię - informuje Finavia.
Reklama

- Wielu przedsiębiorców z Północnej Finlandii mówi, że znacząco wzrósł popyt na ich usługi. Nasze statystyki potwierdzają te wiadomości napływające z Laponii, ponieważ nasze lotniska na północy miały o wiele więcej pasażerów w tym roku niż w tym samym okresie rok temu. Wzrost ruchu lotniczego silnie ożywia życie ekonomiczne regionu - powiedział Kari Savolainen, prezes Finavia, operatora lotnisk w Finlandii.

Jak pokazują statystyki, zdecydowanie największą grupą pasażerów tranzytowych decydujących się na odwiedziny Laponii są Chińczycy - w I kwartale tego roku liczba turystów z Chin korzystających z portów lotniczych na północy Finlandii wzrosła o 167 proc. w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2016 r. Liczba wszystkich pasażerów odwiedzających Laponię w pierwszym kwartale wzrosła o 21 proc.


Jak przekonuje Finavia, te wzrosty nie tylko odzwierciedlają popularność Laponii wśród turystów z Chin, ale też są następstwem dobrze funkcjonujących połączeń tranzytowych pomiędzy Finlandią i Chinami. Popularność zyskują też usługi stworzone specjalnie z myślą o turystach z Państwa Środka, oferowane na lotnisku w Helsinkach.

Większa liczba osób odwiedzających z Chin odpowiadała także za łączne wzrosty na lotniskach Finlandii. W pierwszym kwartale tego roku liczba pasażerów na fińskich lotniskach wzrosła o 6,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i wyniosła prawie 5,26 mln osób.

Finlandia jest jednym z beneficjentów spadku zainteresowania podróżami do Francji wśród chińskich turystów po fali ubiegłorocznych zamachów terrorystycznych.

- Po atakach terrorystycznych w Paryżu w 2015 r., wielu turystów przyglądało się kierunkom w Europie Wschodniej, takim jak Czechy lub Węgry lub w Europie Północnej, takich jak Finlandia czy Szwecja - przekonuje South China Morning Post.

W tym samym czasie narodowy przewoźnik Finlandii, Finnair, wprowadził program stopover, oferującego możliwość przedłużenia transferu w Finlandii do trzech dób, rozpowszechniony został także popularny w Chinach system płatności AliPay.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama