×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair i Helsinki testują check-in na podstawie twarzy


Na lotnisku w Helsinkach rozpoczęły się testy systemu automatycznej odprawy check-in wyłącznie na podstawie urządzenia rozpoznającego twarz. Testy potrwają do 23 maja i na razie są ograniczone do 1000 pasażerów.


Spółki zaprosiły do udziału w testach 1000 często latających osób. Na podstawie ocen z trzytygodniowego testu będzie można zweryfikować, czy taka technologia ma sens w powszechnym zastosowaniu.

Zaproszeni do udziału w testach pasażerowie poprzez specjalną aplikację będą musieli wgrać swoje aktualne zdjęcie. Na lotnisku skorzystają z wydzielonego stanowiska check-in. Urządzenie dostarczone wraz z oprogramowaniem przez firmę Futurice rozpozna twarz pasażera i automatycznie wczyta dane jego lub jej lotu. Na etapie testów automatyczny skan będzie następnie weryfikowany przez pracownika lotniska.

Docelowo system mógłby być w pełni automatyczny i całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania na lotniskach papierowych kart pokładowych oraz weryfikacji tożsamości pasażerów przez pracowników lotniska lub firm handlingowych. Pasażer będzie mógł przejść przez całe lotnisko, ani razu nie pokazując dokumentów. Na razie niezbędne jest jednak sprawdzenie, czy system działa skutecznie. 

Rok temu przeprowadzono podobny test dotyczący kontroli wstępu do strefy zastrzeżonej lotniska przez pracowników lotniska. Wyniki okazały się bardzo obiecujące. gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie