×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajk w Helsinkach 10 marca


W najbliższy piątek, 10 marca na lotnisku w Helsinkach odbędzie się akcja strajkowa, która spowoduje utrudnienia w lotach.

Kolejna już akcja strajkowa na lotnisku w Helsinkach spowodowana jest sporem pomiędzy organizacją Finnish Aviation Union oraz związkiem zawodowym pracowników naziemnych Palta, dotyczącym kontraktów zatrudnienia. W związku z dotychczasowym brakiem porozumienia, 10 marca w godzinach od 15:00 do 19:00 czasu lokalnego zawieszone będzie wykonywanie prac naziemnych niezbędnych do obsługi samolotów, co spowoduje konieczność zawieszenia lotów.

Jak zapowiedział największy przewoźnik operujący w Helsinakch, linie lotnicze Finnair, w godzinach strajku wykonuje ponad 90 lotów. W tej chwili Finnair pracuje nad nowym planem połączeń, ale należy spodziewać się odwołania kilkudziesięciu lotów. Linie lotnicze skontaktują się z pasażerami odwołanych lotów oraz proponują osobom, które posiadają bilet na loty w dniach objętych strajkiem (10, 14 oraz 17 marca) bezpłatną zmianę terminu lotu na inny dzień, do 2 kwietnia. 

- Jest to niezwykle niefortunne, że strajki zakłócą plany podróży tysięcy klientów Finnair w popularnym sezonie zimowym. Finnair nie jest częścią sporu, ale jego skutki spowodują kłopoty dla naszych pasażerów. Dodatkowo, spowodują dla nas negatywne następstwa finansowe o wartości milionów euro. Mamy także nadzieję, że strajk nie wpłynie negatywnie na wizerunek Finlandii jako kierunku podróży - powiedział Jaakko Schildt, dyrektor operacji Finnair.

Strajk wpłynie także na obsługę cateringową oraz obsługę bagaży. 

fot. Finavia, Tomasz Śniedziewski
gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie