Strajk w Helsinkach 10 marca

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
09 marca 2017 09:30
W najbliższy piątek, 10 marca na lotnisku w Helsinkach odbędzie się akcja strajkowa, która spowoduje utrudnienia w lotach.
Reklama

Kolejna już akcja strajkowa na lotnisku w Helsinkach spowodowana jest sporem pomiędzy organizacją Finnish Aviation Union oraz związkiem zawodowym pracowników naziemnych Palta, dotyczącym kontraktów zatrudnienia. W związku z dotychczasowym brakiem porozumienia, 10 marca w godzinach od 15:00 do 19:00 czasu lokalnego zawieszone będzie wykonywanie prac naziemnych niezbędnych do obsługi samolotów, co spowoduje konieczność zawieszenia lotów.

Jak zapowiedział największy przewoźnik operujący w Helsinakch, linie lotnicze Finnair, w godzinach strajku wykonuje ponad 90 lotów. W tej chwili Finnair pracuje nad nowym planem połączeń, ale należy spodziewać się odwołania kilkudziesięciu lotów. Linie lotnicze skontaktują się z pasażerami odwołanych lotów oraz proponują osobom, które posiadają bilet na loty w dniach objętych strajkiem (10, 14 oraz 17 marca) bezpłatną zmianę terminu lotu na inny dzień, do 2 kwietnia.

- Jest to niezwykle niefortunne, że strajki zakłócą plany podróży tysięcy klientów Finnair w popularnym sezonie zimowym. Finnair nie jest częścią sporu, ale jego skutki spowodują kłopoty dla naszych pasażerów. Dodatkowo, spowodują dla nas negatywne następstwa finansowe o wartości milionów euro. Mamy także nadzieję, że strajk nie wpłynie negatywnie na wizerunek Finlandii jako kierunku podróży - powiedział Jaakko Schildt, dyrektor operacji Finnair.

Strajk wpłynie także na obsługę cateringową oraz obsługę bagaży.

fot. Finavia, Tomasz Śniedziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama