×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Rzym Fiumicino (FCO)


 5.8

/10

Leonardo Da Vinci
Lotnisko znajduje się 26 km na południowy-zachód od centrum Rzymu. Lotnisko składa się z 3 terminali: Terminal A - rejsy krajowe ; Terminal B - rejsy krajowe i międzynarodowe : Terminal C - rejsy międzynarodowe. Wewnątrz Terminala C kursuje bezpłatna kolejka łącząca obie częsci terminalu. Natomiast pomiędzy pozostałymi terminalami poruszamy się piechotą. Po przylocie na Fiumicino i przejściu przez rękaw udajemy się do specjalnej, darmowej kolejki, która przewozi nas do odprawy paszportowej i terminala przylotów. Z niej możemy podziwiać fantastyczną panoramę tego olbrzymiego portu lotniczego, różnego typu maszyny kilkuset przewoźników z całego świata. Dobrze oznakowane są korytarze i wyjścia, bardzo udanie rozwiązane jest również dojście do stacji kolejowej, przystanków autobusowych i taksówek. Minusem jest niestety brak czystości. Dla podróżnych wylatujących z Rzymu niestety wielkim minusem jest fatalna informacja (zmiana punktu odpraw lub bramki przy odprawie paszportowej bez powiadomienia)

  • Okazje z Polski na lotnisko Rzym Fiumicino (FCO)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Rzym Fiumicino


Jak dojechać na lotnisko Rzym Fiumicino?


Samochodem:
Do lotniska prowadzi autostrada ''A Fiumicino'', a obok lotniska biegnie inna autostrada A12 Roma - Civitavecchia. Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów : Avis, Italy by Car, Europcar, Hertz, Maggiore Budget i Sixt. Na lotnisku położone są krótkoterminowe parkingi połączone bezpośrednio z terminalami. Natomiast parking długoterminowy znajduje się przy autostradzie do Rzymu. Co 15 minut z lotniska odjeżdża autobus transferowy do tego parkingu. Dobry dojazd również do miejscowości nadmorskich, m.in. Fiumicino (kursuje tam darmowy autobus) czy Ostia.

Kolej/Metro:
Z lotniska na główny dworzec kolejowy Termini jeżdżą co godzinę pociągi, podróż trwa około 30 minut. Z lotniska (stacja Fiumicino Aeroporto) na główny dworzec kolejowy Termini kursuje pociąg LeonadoExpress, co 30 min,zawsze 5 i 35 min.po pełnej godzinie, podróż trwa 31 minut, bilet 11€. Ponadto ze stacji Fiumicino Aeroporto kursuje pociąg regionalny FM1 docelowo kursujący do miasta Orte, 60km na północ od Rzymu,w drodze z Fiumicino FM1 mija stacje Roma Tiburtina (możliwość przesiadki na MetroB), Roma Trastevere, Roma Nomentana. FM1 na odcinku Fiumicino-Roma Tiburtina kosztuje 5€. Bilet na pociąg FM1 kosztuje 5€ do wszystkich stacji Rzymu do 90 min jazdy. Można się zatem przesiadać z FM1 na różne inne kierunki, np. na Roma Trastevere w kier. Civitavecchia (wysiadając na Roma Aurelia mamy 10 min piechotą do największego pola namiotowego w Rzymie, Camping Village Roma, gdzie czekają na nas gotowe wysokie namioty za 10€ za noc/os).

Autobusem:
Autobusy do centrum Rzymu kursują co 2 godziny. Koszt podróży autobusem to 9 EUR (W dwie strony 15 EUR) W nocy do centrum kursuje autobus nocny, kursy co godzinę. Autobusem specjalnym można dojechać na niektóre rzymskie kempingi.

Taxi:
Przy każdym terminalu znajdują się taksówki. Koszt doajzdu do centrum Rzymu to około 40 EUR. Bardzo mili kierowcy, można się targować, spuszczą czasem cenę.

Wypożycz auto na lotnisku Rzym FiumicinoPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Rzym Fiumicino

Zalety: czytelne oznaczenia
Wady: brak gniazd do ładowania sprzętu
8

/10

21/06/2019 10:15,  
Zalety: Sprawna kontrola
Wady: Leonardo Express kosztuje już niestety 14 a zwykły pociąg 8 euro
6

/10

29/11/2018 10:47,  
Zalety: Super lotniskom cicho, spokojnie, miła obsługa, nikt nie przyczepił się do zbyt dużego podręcznego
Wady: Brak
10

/10

28/02/2018 13:40,  
Zalety: Bardzo dobry dojazd do/z centrum Rzymu koleją (dość długi ale to kwestia odległości). Dość szybka odprawa.
Wady: Czasy czystości lotnisko ma dawno za sobą - nie tylko walające się śmieci, ale brudne i podniszczone elewacje. Fatalne oznakowanie (trzy razy wracałem, żeby sprawdzić czy dobrze idę do taśmy bagażowej i ostatecznie ślad się urywał, nie wpadłem na to, że trzeba jeszcze zajrzeć za kolejną ścianę). Długie oczekiwanie na bagaż - 45 minut do pojawienia się pierwszej walizki to lekka przesada.
4

/10

29/01/2015 17:13,  
Zalety: Brak zalet
Wady: Brudno, fatalne oznaczenie, drogi dojazd do centrum. Jedno z najgorszych dużych lotnisk, na jakim byłam.
2

/10

01/05/2014 20:57,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie