×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Kopenhaga (CPH)


 6.5

/10

Kastrup
Lotnisko znajduje się 15 km na południowy-wschód od Centrum. Składa się z trzech terminali - 1 - krajowy, 2 - odloty międzynarodowe z wyłączeniem SAS i partnerów, 3 - odloty międzynarodowe SAS i partnerzy, między terminalami kursuje bezpłatny autobus. Przez znajdujący się most w Kopenhadze , można się dostać z lotniska do Szwecji co oferują zarówno autobusy, jak i specjalne taksówki. Samo lotnisko przeżywa w ostatnich latach oblężenie, gdyż stało sie miejscem przesiadkowym na trasie tysięcy podróżujących. Kilka lat temu miało wiele wygodnych foteli, gdzie można było spokojnie poczekać kilka godzin na następny lot. Obecnie, miejsca na odpoczynek zamieniane są w nowe sklepy, zmniejszając liczbę miejsc siedzących. W porównaniu z rosnącą liczbą pasażerów, lotnisko to staje się nieznośne dla oczekujących. Co ciekawe, miejsce dla odlatujących do Europy Środkowej i Wschodniej czy do USA ma obecnie najwygodniejszą przestrzeń. Jest to natomiast dobre miejsce na zakupy, stąd, jesli chcemy zrobic zakupy tax-free w markowych sklepach, to lotnisko będzie bardzo dobrym miejscem. Obok tradycyjnych sklepów z alkoholem i perfumami, znajduje się tam szereg sklepów z odzieżą, biżuteria, domowym wyposażeniem, a także kilka restauracji i barów.

  • Okazje z Polski na lotnisko Kopenhaga (CPH)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Kopenhaga


Jak dojechać na lotnisko Kopenhaga?


Samochodem:
Port Lotniczy położony jest obok drogi krajowej E20. Na lotnisku można wypożyczyć samochody w wypożyczalaniach: EuropCar, Hertz, Avis - znajdują się one obok termianlu 1, a także w wypożyczalniach: Budget i Soxt która znajdują się obok terminalu 3.

Kolej/Metro:
W okolicy terminali znajdują się 3 stacje kolejowe. Jeśli chcemy dostać się do centrum Kopenhagi to najlepiej skorzystać z stacji kolejowej znajdującej się obok terminalu 3, podróż trwa 10 minut. Z pozostałych stacji pociągi kursują do okolicznych miejscowości a także do oddalonych duńskich miast. Stacja kolejowa na lotnisku Kastrup znajduje się pod Terminalem 3 i nazywa się Koebenhavn Lufthavn/Kastrup. Stacja Taarnby znajduje się kilka kilometrów od lotniska. Kolej do południowej Szwecji kursuje 3 razy /godzinę. Są też ekspresowe pociągi do całej Szwecji, tzw. X2000. Informacje na stronie www.sj.se. Panowie!usuncie ta nieprawdziwa informacje o tych 3 stacjach kolejowych na/w okolicy lotniska Kastrup.Jest tylko jedna stacja i ta znajduje sie pod Terminal 3.Z tej stacji odchodza wszystkie pociagi,jak lokalne tak i dalekobiezne na cala Danie,Szwecje i z jedna przesiadka w Göteborgu do Oslo.

Autobusem:
Autobusy kursują między terminalami, a także co 5 - 10 minut do centrum miasta. Z pobliskich stacji można się dostać do okolicznych miejscowości a także przez most do Szwecji.

København-Ystad-Rønne (linie 866)
København-Malmö-Lund (linie 999)
København-lufthavnen-Malmö-Sturup (737)
Rozkład na www.graahundbus.dk Jest również możliwość tanich przejazdów Swebusexpress - www.swebusexpress.se Wszystkie autobusy zatrzymuja sie przed Terminal 3.

Taxi:
Obok każdego terminalu znajdują się postoje taksówek. Jest specjalny postój dla szwedzkich taksowek do Malmö/Lund. Należy zawsze uzgodnić cenę zanim się usiądzie do taksówki.Niestety można byc łatwo oszukanym. Cena do Malmö to około 650-700 szwedzkich koron.

Wypożycz auto na lotnisku KopenhagaPołączenia z tego lotniskaZalety: Blisko miasta, krótki czas kołowania do startu.
Wady: Ciemne i ponure lotnisko, nieuprzejma obsługa powodująca opóźnienia, pełno dziwnych zakazów, bardzo drogo. Potrzebne Dużo czasu na dojście do bramek i wygląd jak centrum handlowe, a nie lotnisko. Zdecydowanie gorsze niż OSL i ARN.
7

/10

03/03/2019 16:15,  
Zalety: ???
Wady: Brudno, śmierdzi w toaletach, nieprzyjemna obsługa z minami jakby ktoś podłożył im odchody pod nos (co w pewnym sensie jest prawdą biorąc pod uwagę zapach toalet), tragiczne kanapki na lotnisku, brak gniazdek.
2

/10

17/03/2017 22:48,  
Zalety: - ładna architektura terminala 3 - część punktów otwarta 24h (7 Eleven - w łączniku T2 i T3, Burger King w T3) - szybki odbiór bagażu na przylotach - bezproblemowa i kulturalna kontrola bezpieczeństwa - świetna strefa bezcłowa, ogrom sklepów, punktów gastronomicznych itp. - drewniana podłoga ;)
Wady: - kiepska organizacja strefy check-in w T3, duże kolejki i brak za bardzo chęci personelu do ich rozładowania - dość brudno w środku (przez kilka godzin nie widziałem żadnej ekipy sprzątającej) - tłumy ludzi w obu terminalach i na halach odlotów (nie orientuję się, ale chyba CPH jest na granicy przepustowości terminali). - mała ilość kontaktów, ciężko podładować komórkę, czy laptopa Nie mniej jednak ogólna ocena zdecydowanie na plus, jak będę miał możliwość będę wybierał CPH z chęcią.
7

/10

02/04/2016 23:41,  
Zalety: Miałem przyjemność być dwa razy w tym porcie, w hali przylotów i odlotów. Wśród plusów zwrócę uwagę dobre skomunikowanie kolejowe tego portu z Kopenhagą, resztą Danii i Szwecją (zwłaszcza z Lund i Malmo). Co kilkanaście minut ze stacji Copehagen-Kastrup Airport odjeżdżają pociągi, m. in. do wymienionych destynacji. Dość duża strefa wolnocłowa, pełna różnych sklepów i zapewniająca wiele usług. Większość urządzeń do auto-odprawy na lotnisku działała bez zarzutu, jednak kartę pokładową udało mi się wydrukować dopiero w drugim automacie.
Wady: Dość długie oczekiwanie na bagaż w hali przylotów. Tłok przy stanowiskach "baggage claim". Zanim odebrałem bagaż lecąc z Frankfurtu upłynęło co najmniej 30 minut. Brudne toalety, wysokie ceny w sklepach na lotnisku. Dość drobiazgowa kontrola bezpieczeństwa przed lotem powrotnym.
6

/10

14/08/2015 18:56,  
T.L.
T.L.
Zalety: Swietny dojazd do centrum oraz do/ze Szwecji. Doskonale oznakowane terminale. Bardzo dobra oferta gastronomiczna. Mila i przyjazna obsluga poczawszy od personelu linii lotniczych konczac na security. Nareszcie alternatywny do oficjalnego, bezplatny internet WIFI, szybki bez czasowego limitu.
Wady: Gniazdka elektryczne znajdzie sie w wiekszej ilosci tylko przy stolikach w Burger King na antresoli, inaczej sa rzadkoscia.
10

/10

27/06/2014 14:19,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie