W Kopenhadze przybyło pasażerów

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
18 maja 2016 08:16
W pierwszym kwartale 2016 r. z usług lotniska w Kopenhadze skorzystało 6,1 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 13,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
Reklama

Największy wzrost ruchu odnotowano na trasach zagranicznych. W segmencie ruchu europejskiego liczba pasażerów wzrosła o 14,4 proc., na połączeniach długodystansowych ruch wzrósł o 11,2 proc. w stosunku do 2015 r. Lotnisko umacnia tym samym swoją pozycję w segmencie lotów długodystansowych.

W marcu br. SAS uruchomił nową trasę do Bostonu, zaś od grudnia 2015 r. Emirates wprowadziło codzienne loty samolotami typu airbus A380 z Kopenhagi do Dubaju.

Zwiększenie ruchu na trasach europejskich kopenhaskie lotnisko zawdzięcza większej liczbie odprawionych pasażerów na połączeniach wakacyjnych i w ruchu służbowym. W marcu br. Wizz Air rozpoczął operacje między Kopenhagą i Skopje zapowiadając od czerwca br. nową trasę do Sofii. Duży udział w budowaniu wzrostu miały też z połączenia easyJeta oraz Ryanaira.

W kwietniu z usług lotniska skorzystało z kolei 2,3 mln podróżnych, co stanowi wzrost o 7,6 proc. w stosunku do 2015 r.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama