×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Kopenhadze przybyło pasażerów


W pierwszym kwartale 2016 r. z usług lotniska w Kopenhadze skorzystało 6,1 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 13,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.


Największy wzrost ruchu odnotowano na trasach zagranicznych. W segmencie ruchu europejskiego liczba pasażerów wzrosła o 14,4 proc., na połączeniach długodystansowych ruch wzrósł o 11,2 proc. w stosunku do 2015 r. Lotnisko umacnia tym samym swoją pozycję w segmencie lotów długodystansowych. 

W marcu br. SAS uruchomił nową trasę do Bostonu, zaś od grudnia 2015 r. Emirates wprowadziło codzienne loty samolotami typu airbus A380 z Kopenhagi do Dubaju.

Zwiększenie ruchu na trasach europejskich kopenhaskie lotnisko zawdzięcza większej liczbie odprawionych pasażerów na połączeniach wakacyjnych i w ruchu służbowym. W marcu br. Wizz Air rozpoczął operacje między Kopenhagą i Skopje zapowiadając od czerwca br. nową trasę do Sofii. Duży udział w budowaniu wzrostu miały też z połączenia easyJeta oraz Ryanaira.  

W kwietniu z usług lotniska skorzystało z kolei 2,3 mln podróżnych, co stanowi wzrost o 7,6 proc. w stosunku do 2015 r. 


gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie