×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga rozbuduje terminal


Spółka Copenhagen Airport wyda ok. 250 mln koron duńskich (ok. 150 mln zł) na rozbudowę głównego terminala lotniska w stolicy Danii. Najważniejsze zmiany to powiększenie terminala oraz stworzenie nowego przejścia z metra do punktu kontroli bezpieczeństwa.


Cały projekt obejmuje cztery duże zmiany w terminalu 3, głównym pasażerskim terminalu portu lotniczego w Kopenhadze, z którego rocznie korzysta ponad 20 mln pasażerów. 

Pierwszym zadaniem jest wymiana zużytej podłogi granitowej w budynku, która pochodzi z 1998 r. i zaczęła już pękać. To nie tylko obniża estetykę terminala, ale także jest problemem dla podróżnych na wózkach, z walizkami na kółkach czy wózkami dziecięcymi. Spółka planuje także zbudowanie nowego wyjścia z hali odbioru bagażu, które będzie znajdowało się bliżej stanowisk taksówek i autobusów. Prace w tym zakresie rozpoczną się jeszcze jesienią i powinny zakończyć się do przyszłego lata.

Ważniejszym zadaniem jest rozbudowa terminala o 1,5 tys. m kw. Powiększone zostaną trzy piętra terminalu 3 na styku z terminalem 2. Według przedstawicieli spółki ma to zapewnić zarówno większy komfort, jak i po prostu zwiększyć ilość dostępnej przestrzeni.

Ostatnie z zadań to budowa nowego, krótszego przejścia ze stacji metra do terminalu 2 i punktu kontroli bezpieczeństwa. Obecnie z metra pasażerowie przechodzą do hali odpraw terminalu 3. Nowe przejście będzie miało formę chodnika nad poziomem hali odpraw. Według władz spółki z nowego przejścia może korzystać do 2 mln pasażerów rocznie. 

Prace nad nowym przejściem rozpoczną się jednak dopiero w 2018 r., bo najpierw niezbędne jest rozbudowanie terminala. Przejście z metra będzie kończyć się w nowej części między terminalami 2 i 3 na poziomie pierwszego piętra (czyli tym samym, gdzie jest kontrola bezpieczeństwa). 

Dzięki inwestycjom przepustowość lotniska w Kopenhadze ma wzrosnąć do 40 mln pasażerów rocznie. W 2015 r. duński port lotniczy odprawił 26,6 mln osób.gość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie