×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga chce stworzyć park biznesowy


Lotnisko w Kopenhadze zaprasza duńskie oraz międzynarodowe przedsiębiorstwa do stworzenia nowego lotniskowego parku biznesowego, dzięki któremu zwiększyłaby się liczba obsługiwanego frachtu lotniczego.Jak przekonuje lotnisko, nowa, ambitna inwestycja oznaczałaby więcej stanowisk pracy, zwiększenie eksportu oraz jeszcze lepsze szanse na prowadzenie biznesu z całym światem. Jeżeli plany zostaną zrealizowane, to centrum biznesowe dysponowałoby powierzchnią równą 25 boiskom piłkarskim. 

- Dania powinna starać się północnoeuropejskim centrum cargo oraz e-commerce oraz hubem branży farmaceutycznej oraz biotechnologicznej w Europie Północnej, dlatego musimy stworzyć Airport Business Park, który także przyciągnie przedsiębiorstwa zainteresowane centralną lokalizacją na dużym, międzynarodowym lotnisku, przedsiębiorstwa które inaczej nie byłyby zainteresowane działalnością w Danii - powiedział Peter Krogsgaard, dyrektor handlowy lotniska w Kopenhadze. 

Autorzy projektu mają nadzieję, że nowa inwestycja pozwoliłaby zawalczyć o miano północnoeuropejskiego hubu dla znanych światowych firm branży e-commerce, takich jak Amazon czy Alibaba. 

Nowy park biznesowy położony byłby obok obecnie istniejącej strefy cargo i miałby powierzchnię 170 tys. m kw. Dzięki jego istnieniu podwoiłaby się ilość odprawianego rocznie cargo z obecnych 500 tys. ton do miliona ton. Fracht lotniczy jest bardzo ważny dla duńskiej gospodarki oraz eksportu - obecnie towary wysyłane z kraju drogą lotniczą stanowią 32 proc. wartości eksportu, w szczególności towary o dużej wartości, takie jak futra gronostajów, produkty farmaceutyczne oraz części zamienne do maszyn oraz silników. 

- Zauważyliśmy, że rozwiązania logistyczne w okręgu kopenhaskim przyciągają coraz bardziej zainteresowanych międzynarodowych inwestorów poszukujących centralnej lokalizacji do ekspansji na region Krajów Nordyckich oraz Europy. Centralna lokalizacja, którą jest w stanie zaoferować lotnisko jest wyjątkowo atrakcyjna dla światowych firm e-commerce oraz innych przedsiębiorstw poszukujących optymalnej infrastruktury dla swojej ekspansji. Firmy te miałyby szansę zaistnieć w parku biznesowym lotniska w Kopenhadze. Co więcej, konkurencyjne struktury działalności w Danii, takie jak elastyczny rynek pracy oraz dobrze rozbudowana infrastruktura fizyczna jak i cyfrowa, są kluczowymi elementami branymi przez firmy pod uwagę przy wyborze lokalizacji - powiedział Claus Lønborg, prezes Copenhagen Capacity.

- Obecnie cargo przewożone pod pokładem lotów pasażerskich odpowiada za dużą część zarobków na trasach dalekodystansowych, często generując nawet 10 proc. przychodów. Jeżeli pokażemy liniom lotniczym, że jest możliwe wypełnić przestrzeń cargo samolotu lecącego do Bombaju czy Kapsztadu, to dla nich latanie do Kopenhagi stanie się bardziej atrakcyjne niż latanie do innych, konkurencyjnych lotnisk w Europie - dodaje Krogsgaard.

gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie