Poradniki pasażera

Bilety lotnicze dla dzieci: ile kosztują i co zawierają? Bilety lotnicze dla dzieci: ile kosztują i co zawierają?
01 czerwca 2018 17:00
Podróż lotnicza z dzieckiem wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednak rodziny z maluchami traktowane są przez większość linii w sposób szczególny. Dla pociech przewidziano inne ceny biletów ale także specjalne limity bagażowe. Za darmo polecą także niektóre akcesoria.
Poradnik: Kupujemy bilety do Alhambry Poradnik: Kupujemy bilety do Alhambry
24 kwietnia 2018 09:25
Alhambra w Granadzie to jeden z najbardziej popularnych zabytków Hiszpanii. Ten wspaniały pałac sułtański rocznie odwiedza miliony turystów, dlatego warto w bilety zaopatrzyć się z wyprzedzeniem. Radzimy jak to zrobić szybko i minimalnym kosztem.
Poradnik: Jak kupić bilety kolejowe w Portugalii Poradnik: Jak kupić bilety kolejowe w Portugalii
06 kwietnia 2018 16:05
Portugalska kolej ma dobrze zorganizowaną sieć. Dobrym pomysłem jest korzystanie z pociągów podmiejskich w Lizbonie, jak również kursów między stolicą a największymi miastami. Bilety na te drugie kupimy w internecie. Warto jednak pamiętać o kilku sprawach.
Twoja karta pokładowa wie o Tobie więcej niż myślisz Twoja karta pokładowa wie o Tobie więcej niż myślisz
03 kwietnia 2018 17:00
Karta pokładowa wygląda jak nieszkodliwy kawałek papieru – bilet, którego pozbywamy się po podróży. W rzeczywistości zawiera więcej wrażliwych danych, niż można wstępnie przypuszczać. Lekkomyślne obchodzenie się z nią może być początkiem poważnych kłopotów.
Poradnik Pasażera: Jak odprawić się w Vuelingu? Poradnik Pasażera: Jak odprawić się w Vuelingu?
30 marca 2018 09:02
Vueling - tania linia lotnicza należąca do IAG - daje trzy możliwości odprawy. Najbardziej tradycyjna - to odprawa na lotnisku, która wciąż jest darmowa (w przeciwieństwie do wielu innych tanich przewoźników). Można także dokonać tego poprzez aplikację i stronę internetową.
Poradnik Pasażera: Kobieta w ciąży w samolocie Poradnik Pasażera: Kobieta w ciąży w samolocie
20 marca 2018 09:15
To prawda, że od kobiet w widocznej ciąży przewoźnicy lotniczy zazwyczaj wymagają zaświadczenia lekarskiego. Jeśli nawet nie jest ono potrzebne, warto zasięgnąć fachowej porady i przygotować się do podróży.
Brak ubezpieczenia podróżnego może słono kosztować Brak ubezpieczenia podróżnego może słono kosztować
30 stycznia 2018 17:33
W przygotowanym przez firmę ubezpieczeniową Mondial Assistance zestawieniu pięciu najdroższych medycznych interwencji ub. roku pojawiły się takie kierunki jak Stany Zjednoczone, Kenia oraz Peru. Rekord jednak padł na bardzo popularnej wśród Polaków hiszpańskiej wyspie.
Poradnik Pasażera: Dokumenty podróżne dla dzieci Poradnik Pasażera:  Dokumenty podróżne dla dzieci
18 grudnia 2017 17:13
Coraz częściej podróżujemy z dziećmi samolotem. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto sprawdzić jakie dokumenty będą wymagane tak przy odprawie jak i później – podczas kontroli granicznej.
Jak wybrać miejsce w samolocie Air France i KLM? Jak wybrać miejsce w samolocie Air France i KLM?
14 grudnia 2017 08:48
Jak wybrać wygodne miejsce w samolocie i kiedy to zrobić? Co mamy do wyboru, jeśli niekoniecznie stać nas na lot w fotelu klasy biznes? Czym różnią się od siebie poszczególne miejsca i ile trzeba dopłacić za komfort? Wszystko to wyjaśniamy w mini-przewodniku po miejscach w samolotach Air France KLM.
Poradnik Pasażera: Bilety kolejowe w Gruzji Poradnik Pasażera: Bilety kolejowe w Gruzji
04 grudnia 2017 08:31
Gruzińska sieć kolejowa nie jest zbyt rozbudowana. Jednak pomiędzy głównymi miastami warto skorzystać z pociągu - czas przejazdu może być czasem podobny do marszrutki lub nawet dłuższy, ale podróż koleją jest znacznie wygodniejsza i śmiesznie tania.
Poradnik Pasażera: Które lotnisko w Londynie? Poradnik Pasażera: Które lotnisko w Londynie?
09 sierpnia 2017 15:00
W aglomeracji londyńskiej działa sześć lotnisk pasażerskich. Często słychać opinię, że linie tradycyjne latają na "najlepsze" Heathrow, a niskokosztowe na "odległe" Luton i Stansted. Jednak każde lotnisko ma swoje zalety.
Poradnik Pasażera: Bagaż podręczny Poradnik Pasażera: Bagaż podręczny
31 lipca 2017 10:00
Co czwarty Polak lata już tylko z takim bagażem, a linie zmieniają zasady ich przewozu. Aby ułatwić zorientowanie się w zasadach, przygotowujemy poradnik o tym, ile można z sobą zabrać.
Poradnik Pasażera: Odprawa w Ryanairze Poradnik Pasażera: Odprawa w Ryanairze
04 lipca 2017 15:00
Ryanair był pierwszą linią, która zaczęła od Polaków wymagać samodzielnej odprawy pod groźbą wysokich opłat dodatkowych. Dziś irlandzki przewoźnik oferuje łatwą i intuicyjną odprawę zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie internetowej.
Poradnik Pasażera: Jak nie przepłacić za roaming Poradnik Pasażera: Jak nie przepłacić za roaming
18 maja 2017 08:00
Od połowy czerwca za połączenia telefoniczne w całej Unii zapłacimy tyle samo, ile w kraju. Jednak roaming w innych miejscach świata może wydrenować portfel. Koszty połączeń i korzystania z internetu da się jednak obniżyć.
Poradnik Pasażera: Dokąd bez wizy Poradnik Pasażera: Dokąd bez wizy
01 maja 2017 09:00
Posiadacze polskiego paszportu mogą wjechać do 150 państw na świecie bez otrzymania wcześniej wizy. Jednak do niektórych popularnych państw trzeba wcześniej zdobyć pozwolenie na wjazd. Dokąd i jak trzeba wyrabiać wizę?
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama