Poradniki pasażera

Poradnik Pasażera: Bagażowy zawrót głowy Poradnik Pasażera: Bagażowy zawrót głowy
2 marca 2024 08:40
Zasady przewozu bagażów w liniach lotniczych często znacznie się od siebie różnią. Brak jest standaryzacji zarówno wymiarów jak i wagi, a więc bardzo łatwo jest się pogubić. Dlatego przedstawiamy poradnik, który ma ułatwić pakowanie się przed podróżą i pozwoli uniknąć często wysokich dopłat.
Poradnik Pasażera: Kobieta w ciąży w samolocie Poradnik Pasażera: Kobieta w ciąży w samolocie
6 sierpnia 2023 10:15
To prawda, że od kobiet w widocznej ciąży przewoźnicy lotniczy zazwyczaj wymagają zaświadczenia lekarskiego. Jeśli nawet nie jest ono potrzebne, warto zasięgnąć fachowej porady i przygotować się do podróży.
Poradnik Pasażera: Co oznacza 'SSSS' na karcie pokładowej do USA? Poradnik Pasażera: Co oznacza 'SSSS' na karcie pokładowej do USA?
29 lipca 2023 08:53
Szczyt sezonu na podróże transatlantyckie w pełni a wraz z nim co roku mnożą się wątpliwości związane z wymogami, które trzeba spełnić przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.
Poradnik: Internet w podróży bez niespodzianek Poradnik: Internet w podróży bez niespodzianek
15 kwietnia 2023 09:00
Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez niego. Podczas dalekich podróży dostęp do sieci staje się drogi i często problematyczny. Na co zwrócić uwagę planując urlop.
Poradnik Pasażera: Które lotnisko w Londynie? Poradnik Pasażera: Które lotnisko w Londynie?
28 marca 2022 10:00
W aglomeracji londyńskiej działa sześć lotnisk pasażerskich. Często słychać opinię, że linie tradycyjne latają na "najlepsze" Heathrow, a niskokosztowe na "odległe" Luton i Stansted. Jednak każde lotnisko ma swoje zalety.
Poradnik: Podróże po brexicie. Jak przygotować się do wyjazdu do Wielkiej Brytanii Poradnik: Podróże po brexicie. Jak przygotować się do wyjazdu do Wielkiej Brytanii
31 grudnia 2020 13:05
Od 1 stycznia 2021 r. podróżnych przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii do Polski będą takie same przepisy jak podróżnych z krajów trzecich, czyli nie będących członkami Unii Europejskiej. Co się zmieni?
Rezerwować czy czekać? Planowanie podróży w czasach koronawirusa Rezerwować czy czekać? Planowanie podróży w czasach koronawirusa
21 kwietnia 2020 09:00
Rozprzestrzeniająca się na świecie pandemia koronawirusa przewróciła do góry nogami branże lotniczą oraz turystyczną, a przy okazji także plany wyjazdowe wielu osób.
Poradnik: Jak wrócić samolotem do Polski? Lista pierwszych tras repatriacyjnych LOT-u Poradnik: Jak wrócić samolotem do Polski? Lista pierwszych tras repatriacyjnych LOT-u
15 marca 2020 02:50
Wszystkie komercyjne połączenia lotnicze z/do Polski są obecnie zawieszone na dwa tygodnie. LOT we współpracy z polskim rządem realizuje akcję #LOTdoDomu i będzie uruchamiać specjalne rejsy repatriacyjne.
Poradnik: Bilety kolejowe w Uzbekistanie Poradnik: Bilety kolejowe w Uzbekistanie
8 lutego 2020 11:01
Podróżowanie koleją po Uzbekistanie może być całkiem dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Zakup biletów przez stronę internetową jest możliwy, chociaż bywa nieco kłopotliwy. Nasz poradnik z pewnością Wam w tym pomoże.
Poradnik: Odprawa w Wizz Airze Poradnik: Odprawa w Wizz Airze
30 stycznia 2020 08:30
Wizz Air oferuje kilka możliwości odprawy. To z jakim wyprzedzeniem i jak w dokonamy wszystkich formalności związanych z check-inem zależy od taryfy, w jakiej zakupiliśmy bilet.
12 zasad jak kupić tani bilet 12 zasad jak kupić tani bilet
22 stycznia 2020 10:21
Jak znaleźć tanie bilety lotnicze? Jak tanio podróżować samolotem? Jak nie przegapić najatrakcyjniejszych ofert? Tanie latanie z Pasazer.com, czyli poradnik jak za niewielkie pieniądze zwiedzać świat.
Poradnik: Odprawa w Lufthansie Poradnik: Odprawa w Lufthansie
11 kwietnia 2019 10:04
Lufthansa oferuje kilka rodzajów odprawy. Co ważne, jeśli chcemy dokonać jej na lotnisku - usługa ta jest bezpłatna. Warto jednak rozważyć odprawę on-line lub przez aplikację na telefonie. Są to rozwiązania proste. Tym bardziej, że wszystkie procedury dostępne są w polskiej wersji językowej.
Podróże małe i duże: W kwietniu polecamy... Podróże małe i duże: W kwietniu polecamy...
5 kwietnia 2019 12:30
W tym roku to w kwietniu wypadają Święta Wielkanocne. Można skorzystać z dodatkowych dni wolnego i odwiedzić kilka ciekawych miejsc. My polecamy tym razem Lidzbark Warmiński, włoską Umbrię i - dla lubiących mocne wrażenia - procesje krzyżowe w San Fernando i Angeles na Filipinach.
Poradnik: Promem z Boholu na Cebu (OceanJet) Poradnik: Promem z Boholu na Cebu (OceanJet)
20 marca 2019 13:37
Podróżowanie promem to bardzo popularny sposób przemieszczania się między wyspami Filipin. W Poradniku radzimy o czym trzeba wiedzieć i jak zarezerwować bilety w przypadku rejsów najpopularniejszego przewoźnika regionu Wizajów - OceanJet.
Podróże małe i duże. W marcu polecamy... Podróże małe i duże. W marcu polecamy...
3 marca 2019 11:11
Weekend lub gala The CEESAR Awards organizowana przez Pasazer.com w Poznaniu. W marcu wciąż można pojeździć na nartach w austriackim Zillertal. A na dalszą wyprawę świetnie sprawdzi się Wyspa Świętego Tomasza.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy