×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poradnik: Jak wrócić samolotem do Polski? Lista pierwszych tras repatriacyjnych LOT-u


Wszystkie komercyjne połączenia lotnicze z/do Polski są obecnie zawieszone na dwa tygodnie. LOT we współpracy z polskim rządem realizuje akcję #LOTdoDomu i będzie uruchamiać specjalne rejsy repatriacyjne.


1. Czartery polecą bez zmian

Na obecną chwilę możliwe są trzy sposoby powrotu do Polski drogą lotniczą. Po pierwsze, powrotne rejsy czarterowe będą realizowane zgodnie z planem. Na pokładzie podróżować mogą polscy obywatele, a także małżonkowie i dzieci polskich obywateli oraz osoby posiadające Kartę Polaka lub prawo stałego/czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę. 

2. Rejsy repatriacyjne LOT-u

W ramach akcji #LOTdoDomu polski przewoźnik uruchomi specjalne loty czarterowe, na pokładzie których pasażerowie będą mogli wrócić do Polski. Na obecną chwilę do rezerwacji udostępniono sześć kierunków wykonywanych 15 i/lub 16 marca br. - są to Londyn-Heathrow, Chicago-O'Hare, Nowy Jork-JFK, Toronto, Larnaka oraz Tbilisi. 

Rejsy z Londynu-Heathrow będą realizowane według poniższego rozkładu (czasy lokalne):
 • Londyn-Heathrow 10:25 - Warszawa 13:55 (15 marzec)
 • Londyn-Heathrow 18:15 - Warszawa 21:55 (15, 16 marzec)
Niedzielne rejsy będą realizowane przez boeingi 787-8 Dreamliner, natomiast rejs poniedziałkowy przez boeinga 787-9 Dreamliner. 

Rejs z Chicago-O'Hare będzie realizowany według poniższego rozkładu (czasy lokalne):
 • Chicago 22:45 - 13:40+1 Warszawa (15 marzec)
Lot będzie realizowany przez boeingi 787-9 Dreamliner.

Rejs z Toronto będzie realizowany według poniższego rozkładu (czasy lokalne):
 • Toronto 23:25 - 12:40+1 Warszawa (15 marzec)
Lot będzie realizowany przez boeingi 787-8 Dreamliner.

Rejs z Nowego Jorku-JFK będzie realizowany według poniższego rozkładu (czasy lokalne):
 • Nowy Jork-JFK 23:20 - 12:40+1 Warszawa (15 marzec)
Lot będzie realizowany przez boeingi 787-9 Dreamliner.

Rejs z Larnaki będzie realizowany według poniższego rozkładu (czasy lokalne):
 • Larnaka 12:30 - 15:05 Warszawa (16 marzec)
Lot będzie realizowany przez boeingi 737-800.

Rejs z Tbilisi będzie realizowany według poniższego rozkładu (czasy lokalne):
 • Tbilisi 14:45 - 15:40 Warszawa (16 marzec) 
Lot będzie realizowany przez boeingi 737-800.

Bilety na powyższe połączenia są jeszcze dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Kolejne trasy będą sukcesywnie ogłaszane. 

Dodatkowo LOT zrealizuje 15 marca br. rejsy powrotne z Brukseli, Amsterdamu, Paryża-CDG i Frankfurtu (odloty po godzinie 7:00). Bilety na te połączenia również są jeszcze dostępne w systemie rezerwacyjnym.  

3. Rejsy według zapotrzebowania 

Polski przewoźnik w miarę swoich możliwości będzie także uruchamiać połączenia w innych kierunkach. Osoby znajdujące się w miejscach, do których LOT nie organizuje specjalnych przelotów (punkt 2.), będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie na stworzenie takiego lotu.

LOT będzie analizować na bieżąco liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości zorganizowania lotu. Zapotrzebowanie należy zgłosić na stronie LOTDoDomu.com.

Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 zł w granicach Europy i 1600 – 2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

4. Powrót nie samolotem

W przypadku, gdy LOT nie zorganizuje specjalnego połączenia z danego miejsca, warto rozważyć możliwość dostania się drogą lotniczą do Berlina, a następnie kontynuowanie podróży transportem kołowym i przekroczenie granicy Niemcy-Polska na jednym z drogowych przejść granicznych - obecnie funkcjonuje dziewięć przejść granicznych między tymi krajami (trzy piesze i sześć drogowych). 

Przypominamy, że międzynarodowe połączenia autokarowe z/do Polski są również zawieszone. 

W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej MSZ RP uruchomiło infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 523 88 80. Osoby przebywające za granicą mogą zwrócić się także do miejscowych polskich placówek dyplomatycznych. 

fot. mat. prasowegość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie