Poradnik Pasażera: Jak odprawić się w Vuelingu?

30 marca 2018 09:02
Vueling - tania linia lotnicza należąca do IAG - daje trzy możliwości odprawy. Najbardziej tradycyjna - to odprawa na lotnisku, która wciąż jest darmowa (w przeciwieństwie do wielu innych tanich przewoźników). Można także dokonać tego poprzez aplikację i stronę internetową.
Reklama

1. Odprawa na lotnisku

Krok po kroku
Vueling, mimo że jest tanią linią lotniczą, wciąż daje swoim pasażerom możliwość darmowej odprawy na lotnisku. Można to zrobić albo tradycyjnie - u agenta, albo - w większych portach węzłowych jak np. w Barcelonie - przy specjalnym samoobsługowym kiosku.

W przypadku odprawy pierwszym sposobem, należy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Osoba obsługująca wydrukuje nam kartę pokładową i nada bagaż (o ile jest taka potrzeba).

fot. Mirosław Pachowicz

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną odprawę przy kiosku, należy posiadać kod rezerwacji. Maszyna przeprowadzi nas przez poszczególne kroki, następnie wydrukuje kartę pokładową i ewentualnie zawieszkę bagażową. Przy całym procesie czuwa pracownik obsługi, który zawsze gotowy jest do pomocy.

Komu polecamy
To opcja dla podróżujących z bagażem rejestrowanym oraz dla tych, którzy nie muszą się spieszyć i mogą przyjechać do portu wylotu wcześniej.

2. Odprawa przez stronę internetową

Krok po kroku
Bardzo prosta jest odprawa przez stronę internetową przewoźnika. Aby z niej skorzystać wystarczy wejść na vueling.com i znaleźć w zakładkach u góry strony sekcję "Your booking" i dalej kliknąć w "Check-in". Zostaniemy przekierowani do procesu identyfikacji pasażera. Ten krok można także pominąć klikając tutaj.

Mamy do wyboru dwie formy identyfikacji: przez kod rezerwacji i adres e-mail bądź przez kod rezerwacji, lotnisko docelowe lub wylotowe i datę podróży. W tym kroku podawane są także podstawowe informacje dotyczące odprawy przez internet. Wadą jest, że nie ma możliwości przejścia całego procesu w języku polskim - trzeba zdecydować się na jedną z dostępnych wersji (do wyboru są m.in. angielska, hiszpańska, katalońska, francuska czy portugalska).


Kolejnym etapem jest już właściwa odprawa. Należy wybrać pasażera lub pasażerów, których ma ona dotyczyć. W tej sekcji możemy także dokonać zmian w rezerwacji lub przejść do wyboru miejsca w samolocie (częściowo płatne - zależnie od wybranej taryfy).


Po kliknięciu w ikonkę "View seat map" wyświetli się mapa miejsc w samolocie.


Ostatnim krokiem w procesie odprawy przez stronę internetową jest wybór sposobu odebrania karty pokładowej. Można ją wydrukować w domu albo później: na lotnisku u agenta lub w samoobsługowym kiosku. Istnieje także możliwość pobrania jej na urządzenie mobilne lub laptop.


Komu polecamy
To dobry wybór dla osób podróżujących epizodycznie i tylko z bagażem podręcznym. Warto jednak w tej sytuacji mieć dostęp do drukarki lub zapisać kartę pokładową na swoim urządzeniu mobilnym. W przeciwnym razie i tak będziemy musieli być na lotnisku wcześniej aby ją wydrukować czy to przy stanowisku check-in czy w samoobsługowym kiosku.

3. Odprawa przez aplikację

Krok po kroku
Aby skorzystać z tej formy odprawy najpierw należy pobrać aplikację na swój smartphone. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Aby zacząć proces należy wybrać przycisk "Check-in" z dolnego panelu.


W przypadku tej formy odprawy istnieje tylko jedna możliwość identyfikacji: przez kod rezerwacji i lotnisko wylotu.


Kolejny krok to wybranie pasażerów, których chcemy poddać odprawie. W tym momencie mamy także możliwość wybrać miejsca (zależnie od taryfy - opcja ta może być bezpłatna).


Podczas wyboru miejsca możemy sprawdzić ile będziemy musieli dopłacić.


Ostatni etap to wygenerowanie karty pokładowej. Można ją uzyskać na maila, zapisać na swoim urządzeniu lub otrzymać sms-em.


Komu polecamy
To najlepszy wybór dla pasażerów, którzy latają tą linią często i bez bagażu nadawanego. Możemy odprawić się w dowolnym momencie (ale do 4 godzin przed wylotem) i pobrać kartę na swój smartphone.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy