Poradnik: Kupujemy bilety do Alhambry

24 kwietnia 2018 09:25
1 komentarz
Alhambra w Granadzie to jeden z najbardziej popularnych zabytków Hiszpanii. Ten wspaniały pałac sułtański rocznie odwiedza miliony turystów, dlatego warto w bilety zaopatrzyć się z wyprzedzeniem. Radzimy jak to zrobić szybko i minimalnym kosztem.
Reklama
Zakup biletów do Alhambry oferuje wielu pośredników i biur podróży, które przeważnie proponują pakiety wycieczkowe z przewodnikiem. Jednak jeśli zdecydujemy na skorzystanie z ich pomocy, ale zdecydujemy się tylko na sam wstęp bez dodatkowych usług, przeważnie zmuszeni będziemy wnieść opłatę za pośrednictwo. Dlatego najlepiej skorzystać z autoryzowanego serwisu zajmującego się sprzedażą biletów do tego wspaniałego zabytku. Aby z niego skorzystać trzeba kliknąć tutaj.

fot. Mirosław Pachowicz

Strona prowadzona jest w dwóch językach: angielskim i hiszpańskim. Prócz zakupu biletów znajduje się tutaj także wiele przydatnych informacji i ciekawostek. W zakładce "Visit Alhambra" znajdziemy m.in. godziny wejść, mapy zabytku i będziemy mogli kupić bilety w sekcji "Ticket".


Istnieje możliwość bezpośredniego przejścia do serwisu sprzedażowego. Wystarczy tylko wejść na stronę tickets.alhambra-patronato.es/en.

Przede wszystkim należy wybrać rodzaj wycieczki, jaką chcemy odbyć. Przeważnie będzie to "Alhambra General", która kosztuje niecałe 15 euro (po doliczeniu wszystkich opłat transakcyjnych). Dostępne są także inne opcje: np. nocne zwiedzanie Pałacu Nasrydów czy nocy spacer po ogrodzie i Generalife.


Typ biletu wskazujemy klikając w konkretną ikonkę. Zostajemy wtedy skierowani do strony z informacjami co obejmuje wybrana przez nas opcja. Mamy także szereg ciekawych danych dotyczących zabytku oraz poszczególnych jego części. Warto pamiętać, że nie wszystkie obiekty w ramach kompleksu będą dostępne do zwiedzania. Część - tych zdecydowanie mniej znanych - jest otwierana w ramach akcji "Space of the month".


Aby przejść do kolejnego kroku wybieramy "Purches Ticket". System prowadzi nas do wyboru liczby biletów. Maksymalnie jedna osoba może dokonać transakcji na 10 sztuk.


Krok drugi to wybór daty wizyty. Dni wyświetlane w kalendarzu na czerwono oznaczają, że albo bilety się wyprzedały, albo w tym dniu muzeum jest zamknięte. Kolor żółty oznacza, że pozostało już niewiele możliwości zwiedzania. Kolor zielony - pełną dostępność. Z doświadczenia warto zwrócić uwagę, że poza sezonem bilety można czasem kupić z dnia na dzień. W okresie największego ruchu wstępy wyprzedane są często nawet 2-3 miesiące do przodu.


Po wybraniu daty wyświetlają się dostępne godziny rozpoczęcia wizyty. Aby spokojnie zwiedzić cały kompleks należy sobie zarezerwować ok. 3 godzin. Poza sezonem jest on otwarty od 8:30 do 18, w sezonie między 8:30 a 20. Wycieczki nocne odbywają się odpowiednio w godzinach: 20:00 - 21:30 i 21:00 - 22:30.


Następnie wpisujemy swoje dane osobowe oraz ewentualnie wszystkich osób, którym kupujemy bilety. Trzeba także podać na jaki adres ma zostać wysłany dokument wstępu do Alhambry.


Ostatnim krokiem jest płatność. Można to zrobić popularnymi kartami kredytowymi. Po dokonaniu rozliczenia bilet zostaje wysłany na podany adres e-mail. Warto jednak zapisać sobie jego numery.

Ostatnie komentarze

gość_a6d19 2018-05-23 13:59   
gość_a6d19 - Profil gość_a6d19
dzień dobry
super instrukcja - bardzo pomogła - bilety kupione.Czy
możemy potwierdzić rezerwację i wymienić na te właściwe bilety dzień
wcześniej w biletomacie w biurze Corral del Carbon lub przy kasach. Tzn
czy one są otwarte wieczorem? Przyjeżdżamy do Granady ok 18g. 28.05, a
bilety mamy do pałacu na 8.30 - 29.05. Żeby rano zaoszczędzić czas i
zdążyć to czy można dzień wcześniej je potwierdzić?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy