Izrael już w maju otworzy się na zagranicznych turystów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
14 kwietnia 2021 11:29
Po ponad roku od zamknięcia, Izrael otworzy swoje granicę dla obcokrajowców. W pierwszym etapie zostaną wpuszczone grupy zorganizowane według wytycznych Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Turystyki Izraela.
Reklama

Ograniczona liczba grup zacznie przyjeżdżać 23 maja br. i będzie ona zwiększana w zależności od stanu zdrowia publicznego i postępów programu. Indywidualni podróżni będą wpuszczani do Izraela w drugim etapie. Nie podano jednak dokładnej daty. Wszyscy odwiedzający będą musieli wykonać test PCR przed wejściem na pokład samolotu do Izraela oraz test serologiczny w celu potwierdzenia szczepień po przybyciu na lotnisko Ben Guriona.

- Izrael jest pierwszym na świecie zaszczepionym krajem, a jego obywatele jako pierwsi mogą cieszyć się z tego wyniku. Po otwarciu gospodarki nadszedł czas, aby w ostrożny sposób zezwolić na turystykę. Będziemy nadal przyglądać się łagodzeniu przepisów w zależności od stanu zdrowia publicznego - mówi Juli Edelstein, minister zdrowia Izraela.


Obecnie prowadzone są rozmowy z różnymi krajami w celu osiągnięcia porozumień dotyczących walidacji świadectw szczepionek, tak aby anulować potrzebę wykonywania testów serologicznych. Szczegółowy plan otwarcia zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

- Cieszę się, że mogę uczynić ten ważny pierwszy krok dla branży turystycznej. Nadszedł czas, aby wyjątkowa przewaga Izraela jako bezpiecznego i zdrowego kraju zaczęła pomagać mu w wyjściu z kryzysu gospodarczego. Dopiero otwarcie nieba dla turystyki międzynarodowej naprawdę ożywi przemysł turystyczny - mówi Orit Farkash-Hacohen, minister turystyki.

W Izraelu wykonano już ponad 10 mln szczepień, w pełni zaszczepione jest już 56 proc. populacji, która liczy ok. 9,3 mln osób.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama