USA znosi wymóg testów przeciw COVID-19

11 czerwca 2022 10:15
Nareszcie! Administracja Joe Bidena podjęła decyzję o zniesieniu obostrzeń granicznych dla przyjezdnych pasażerów pod warunkiem pełnego zaszczepienia. Oznacza to, że obowiązek legitymowania się negatywnym wynikiem testu zniknie po ponad roku od wprowadzenia.
Reklama
Już za kilka dni Stany Zjednoczone pozbędą się jednego z najbardziej uciążliwych przepisów granicznych, czyli obowiązku legitymowania się negatywnym wynikiem testu podczas podróży. Zasada, która została wprowadzona jeszcze za czasów rządów Donalda Trumpa, pozostawała w mocy prawa przez ponad rok. W tym czasie wszyscy pasażerowie przekraczający amerykańską granicę z powietrza (w tym również Amerykanie) musieli wykonać badanie na obecność koronawirusa dzień przed rozpoczęciem wyjazdu.

Obostrzenia ulegną zmianie w najbliższą niedzielę (12.06). Wówczas zaszczepieni podróżni z całego świata będą mogli ponownie odbyć podróż do Stanów Zjednoczonych bez konieczności spełnienia surowych restrykcji pandemicznych. Oznacza to, że wyjazd do Ameryki Północnej będzie mógł zostać zrealizowany na takich samych zasadach, z którymi turyści mieli do czynienia w przedpandemicznej rzeczywistości. Póki co, zmiana nie obejmie osób niezaszczepionych, których potencjalna podróż do Stanów Zjednoczonych wciąż będzie obarczona restrykcyjnymi regulacjami.


Decyzja o zniesieniu uciążliwych obostrzeń dla osób zaszczepionych spotkała się z żywą i optymistyczną reakcją środowiska turystycznego i lotniczego, które domagało się zmian od wielu miesięcy. Jeszcze w ubiegłym tygodniu przedstawiciele największych amerykańskich przewoźników krytykowali władzę za utrzymywanie absurdalnych i frustrujących przepisów.

- Administracja Joe Bidena zasługuje na uznanie. Decyzja o złagodzeniu obostrzeń w podróżowaniu pozwoli amerykańskim przedsiębiorcom na przyjęcie tłumów turystów z całego świata, co przyspieszy odbudowę ruchu pasażerskiego na kontynencie. Podróże międzynarodowe są kluczowym segmentem naszej gospodarki, a korzyści płynące z obecności zagranicznych inwestorów, pracowników i turystów w kraju są nieocenione - powiedział Roger Dow, prezydent amerykańskiego stowarzyszenia U.S. Travel Association.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy