Wszystkie wiadomości

Cypr otwiera granice dla zaszczepionych Cypr otwiera granice dla zaszczepionych
24 stycznia 2022 09:25
Republika Cypryjska poinformowała o planowanym zniesieniu obostrzeń dla zaszczepionych turystów z całego świata. Zmiana nastąpi po kilku miesiącach funkcjonowania uciążliwych obostrzeń w podróżowaniu na Cypr.
WHO: Zakazy lotów i ograniczenia podróżowania nie są skuteczne WHO: Zakazy lotów i ograniczenia podróżowania nie są skuteczne
21 stycznia 2022 13:11
Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że wprowadzane ograniczenia i zakazy lotów nie są skuteczne w walce z pandemią. WHO apeluje o zniesienie lub złagodzenie międzynarodowych obostrzeń w podróżowaniu.
Hong Kong wprowadza zakaz lotów do 8 państw Hong Kong wprowadza zakaz lotów do 8 państw
06 stycznia 2022 10:15
Region autonomiczny Chińskiej Republiki Ludowej zaostrza przepisy wjazdowe. Hong Kong zakazał właśnie lotów z Australii, Kanady, Francji, Indii, Pakistanu, Filipin, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Obostrzenia będą obowiązywały przynajmniej do 21 stycznia 2022 roku.
Cypr znów zaostrza przepisy wjazdowe Cypr znów zaostrza przepisy wjazdowe
05 stycznia 2022 09:05
Od wczoraj (4.01) obowiązują surowe zasady wjazdu do Republiki Cypryjskiej, które dotyczą zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych. Pasażerowie zobligowani są do wykonania dwóch testów na obecność COVID-19.
Od lutego certyfikat szczepienia będzie krócej ważny Od lutego certyfikat szczepienia będzie krócej ważny
03 stycznia 2022 14:47
Od 1 lutego 2022 r. ważność unijnych certyfikatów szczepienia zostanie skrócona.
Absurd goni absurd. Polska przedłuża zakaz lotów do Afryki Południowej Absurd goni absurd. Polska przedłuża zakaz lotów do Afryki Południowej
30 grudnia 2021 09:50
Polska ponownie przedłużyła absurdalny zakaz lotów do siedmiu państw Afryki Południowej. Pierwsze rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie 1 grudnia br. i po kolejnym wydłużeniu będzie obowiązywało przynajmniej do 10 stycznia 2022 roku.
Skandynawia zaostrza przepisy wjazdowe Skandynawia zaostrza przepisy wjazdowe
29 grudnia 2021 10:51
W związku z ponownie rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, władze państw skandynawskich zaostrzyły przepisy wjazdowe. Tym samym Norwegia, Dania oraz Szwecja nie uznają już w pełnym wymiarze unijnych certyfikatów COVID-19, a podróżni zobligowani są do spełnienia szeregu warunków.
Jedziesz na narty do Włoch? Sprawdź obostrzenia Jedziesz na narty do Włoch? Sprawdź obostrzenia
26 grudnia 2021 12:16
Półwysep Apeniński od lat cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Jako, że sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, a wielu Polaków z wyprzedzeniem zaplanowało urlop we Włoszech, sprawdźmy czy aktualne obostrzenia mogą pokrzyżować turystom plany.
Do kolejnego europejskiego kraju tylko z testem Do kolejnego europejskiego kraju tylko z testem
23 grudnia 2021 16:13
Lista krajów unijnych, które wyłamały się z dotychczasowego porozumienia o respektowaniu od przyjezdnych certyfikatów szczepień znów się poszerzyła. Tym razem restrykcje zaostrza Szwecja.
Komisja Europejska skraca ważność paszportów COVID-19 Komisja Europejska skraca ważność paszportów COVID-19
22 grudnia 2021 09:30
Komisja Europejska podjęła działania mające na celu skrócenie ważności unijnych certyfikatów COVID-19 do dziewięciu miesięcy (270 dni) po przyjęciu drugiej dawki szczepionki. Do tej pory dokument ważny był przez rok, ale najnowsze badania wykazały konieczność wprowadzenia korekty.
Niemcy ograniczają podróże z Wielkiej Brytanii Niemcy ograniczają podróże z Wielkiej Brytanii
20 grudnia 2021 09:24
Niemiecki rząd zaostrza przepisy wjazdowe wobec podróżnych przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Od wczoraj (19.12) do Niemiec mogą wjechać jedynie pasażerowie, którzy mają niemieckie obywatelstwo bądź prawo stałego pobytu. Decyzja spowodowana jest rozprzestrzeniającym się wariantem Omikron.
Szwajcaria łagodzi restrykcje wjazdowe Szwajcaria łagodzi restrykcje wjazdowe
17 grudnia 2021 16:51
Od najbliższego poniedziałku (20.12) przyjazd do Szwajcarii będzie obarczony mniej uciążliwymi restrykcjami niż obecnie. To efekt nowych reguł przedstawionych przez lokalne władze.
Rząd zmienia obostrzenia. Jest projekt nowelizacji rozporządzenia Rząd zmienia obostrzenia. Jest projekt nowelizacji rozporządzenia
17 grudnia 2021 13:00
W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano projekt nowelizacji rozporządzenia covidowego i dotyczy sylwestra, jak i zwolnienia z obowiązkowych testów.
Wielka Brytania rezygnuje z czerwonej listy Wielka Brytania rezygnuje z czerwonej listy
16 grudnia 2021 09:00
Brytyjczycy rezygnują ze stosowania czerwonej listy i surowych zasad wjazdowych wobec państw o możliwie najwyższym ryzyku transmisji wirusa. Po pojawieniu się wariantu Omikron na listę trafiło wiele krajów afrykańskich, ale w obecnej sytuacji zestawienie nie ma praktycznego uzasadnienia.
Od czwartku do Włoch tylko z testem Od czwartku do Włoch tylko z testem
14 grudnia 2021 21:44
Włochy dołączają do unijnych krajów zaostrzających warunki wjazdu. Od najbliższego czwartku (16.12) wszyscy przybywający do tego kraju będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama