Irlandia znosi obostrzenia w podróżowaniu

7 marca 2022 10:00
Irlandia zrezygnowała ze wszystkich obostrzeń w podróżowaniu. Od wczoraj (6.03) do kraju mogą wjechać wszyscy pasażerowie bez względu na status zaszczepienia i bez konieczności odbywania kwarantanny, wykonywania testów czy nawet wypełniania uciążliwych formularzy lokalizacyjnych.
Reklama
Zdaje się, że Irlandczycy na dobre pożegnali pandemię koronawirusa. Tamtejsze władze zrezygnowały właśnie z ostatnich restrykcji wprowadzonych na czas epidemii. Od wczoraj (6.03) do Irlandii mogą wjechać wszyscy pasażerowie bez względu na status zaszczepienia. Jednocześnie, przestały obowiązywać jakiekolwiek zasady dotyczące kwarantanny, testów oraz formularzy lokalizacyjnych. Krótko mówiąc, wróciła możliwość swobodnej podróży sprzed pandemii.

- Podpisałem nowe rozporządzenie, które znosi wszystkie obostrzenia pandemiczne. Zagraniczni podróżni nie podlegają już jakimkolwiek restrykcjom. To kolejny krok w stronę normalności - przekazał Stephen Donnelly, irlandzki minister zdrowia.


Niewykluczone, że tak prędka decyzja o zniesieniu wszelkich przepisów granicznych jest związana z kryzysem uchodźczym, z którym mierzy się Unia Europejska w obliczu nieusprawiedliwionej agresji Rosji na Ukrainie. Rezygnacja z obostrzeń pandemicznych podczas przekraczania irlandzkich granic ma ułatwić podróż do Irlandii osobom, które szukają schronienia przed wojną.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę przybyło do Irlandii ponad 1,4 tys. Ukraińców. Szacuje się, że w najbliższych tygodniach irlandzką granicę przekroczy nawet 80 tys. uchodźców.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy