Znika kwarantanna po przyjeździe do Polski

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 marca 2022 10:40
Szykują się duże zmiany w obostrzeniach w Polsce. Adam Niedzielski zapowiedział zniesienie niemalże wszystkich restrykcji pandemicznych. Oznacza to, że przyjeżdżający do Polski podróżni nie będą dłużej podlegali jakiejkolwiek kwarantannie czy testom.
Reklama
Polska, podobnie jak większość europejskich krajów, podjęła odważną decyzję o rezygnacji z obostrzeń pandemicznych w obliczu słabnącej epidemii COVID-19. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że za niespełna tydzień przestaną obowiązywać jakiekolwiek restrykcje, które zostały wprowadzone dwa lata temu w związku z wybuchem globalnej pandemii. Zmiany wejdą w życie już w najbliższy poniedziałek (28.03).


Dzisiaj (24.03) minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że obostrzenia pandemiczne wygasną za cztery dni. Zniknie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych (za wyjątkiem placówek medycznych) oraz odgórnie nałożonej izolacji po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa. Zakażeni pacjenci będą otrzymywali zwolnienie lekarskie, aby kierując się zdrowym rozsądkiem poddać się samoizolacji domowej. Oczywistym jest, że zniknie także kwarantanna dla współdomowników osoby zakażonej.

Z punktu widzenia turystyki najważniejszą zmianą jest zniesienie wszystkich obostrzeń na granicach. Tym samym wjazd do Polski będzie możliwy na tych samych warunkach, jakie znają podróżni sprzed ponad dwóch lat. Zniknie kwarantanna oraz konieczność wykonywania jakichkolwiek testów na obecność COVID-19 bez względu na status zaszczepienia i miejsce wylotu. W mocy prawa pozostanie jedynie obowiązek wypełnienia karty lokalizacyjnej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama