Hiszpania wpuści niezaszczepionych turystów spoza UE

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 maja 2022 09:04
Hiszpania poinformowała o zniesieniu kolejnych obostrzeń pandemicznych. Najnowsza zmiana tamtejszego rządu obejmie niezaszczepionych turystów spoza Unii Europejskiej, którzy nareszcie będą mogli przekroczyć hiszpańską granicę, choć pod pewnymi warunkami.
Reklama
Hiszpania pozostawała jednym z nielicznych krajów europejskich, które wciąż utrzymywały surowe zasady wjazdowe dla przyjezdnych z państw trzecich. Na Półwysep Iberyjski w ogóle nie wpuszczano niezaszczepionych turystów spoza Unii Europejskiej. Teraz to się zmieni.

Minister Spraw Wewnętrznych podjął decyzję o złagodzeniu obostrzeń pandemicznych dla podróżujących z krajów trzecich. Niezaszczepieni turyści będą mogli nareszcie odwiedzić Hiszpanię w celach wypoczynkowych. Warunkiem wjazdu jest konieczność okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. W przypadku osób zaszczepionych, certyfikat wakcynacji jest dokumentem uprawniającym do bezproblemowego przekroczenia granicy.


- To fenomenalna wiadomość, która była długo wyczekiwana przez sektor turystyczny. Nareszcie podróż do Hiszpanii spoza Unii Europejskiej będzie dużo łatwiejsza. Jako jeden z najbardziej pożądanych kierunków wakacyjnych z niecierpliwością czekamy na przyjęcie pierwszych przyjezdnych - powiedział Reyes Maroto, minister hiszpańskiego rządu.

Zmiana oznacza, że podróżni unijni i z krajów trzecich zostali zrównani pod kątem warunków niezbędnych do spełnienia podczas przekraczania hiszpańskich granic. Podsumowując, wjazd do Hiszpanii jest możliwy na podstawie certyfikatu pełnego zaszczepienia, dowodu przejścia koronawirusa w ostatnich miesiącach bądź negatywnego wyniku testu na obecność wirusa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy