Maroko zamyka granice dla podróżnych z Chin

2 stycznia 2023 09:52
Wracają restrykcje w podróżowaniu z powodu koronawirusa COVID-19. Na drastyczne ograniczenia zdecydowały się władze Maroka.
Reklama
Od jutra tj. od 3 stycznia 2023 r. Maroko wprowadzi zakaz wjazdu podróżnych z Chin. Zakaz będzie miał zastosowanie do wszystkich pasażerów niezależnie od narodowości. Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maroka te zasady mają uniemożliwić pojawienie się nowej fali zakażeń COVID-19. Każdego roku tysiące turystów z Chin odwiedza Maroko, zwykle podróżując przez Dubaj, Abu Zabi i Dauhę, czyli przez centra przesiadkowe linii lotniczych z krajów Zatoki Perskiej. Innym ważnym miejscem tranzytu tego ruchu jest także Stambuł. - Ten wyjątkowy środek w żaden sposób nie narusza szczerej przyjaźni między dwoma narodami i strategicznego partnerstwa między dwoma krajami, do którego Królestwo pozostaje mocno przywiązane – czytamy w komunikacie prasowym marokańskiego MSZ.


Chiny przeżywają ponowny wybuch epidemii COVID-19 po odejścia od drakońskiej polityki przeciwpandemicznej, która doprowadziła do gwałtownych protestów Chińczyków rozdrażnionych trzema latami niemiernie surowych ograniczeń. W obliczu ryzyka wzrostu liczby zakażeń wiele krajów (m.in. Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, USA, Kanada, Korea Południowa, Japonia i Tajwan) wprowadziło kontrole sanitarne i środki prewencyjne wobec podróżnych z Chin, jednak Maroko jest pierwszym krajem, który zdecydował się na całkowite zamknięcie dla nich swoich granic.

Fot,: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy