Szwajcaria i Grecja znoszą obostrzenia pandemiczne

26 kwietnia 2022 10:15
Szwajcaria zniesie wszystkie obostrzenia w podróżowaniu związane z COVID-19 już 2 maja 2022 roku. Oznacza to, że podróż będzie możliwa na tych samych warunkach, co przed pandemią koronawirusa. Tego samego dnia podobną decyzję ma podjąć również Grecja.
Reklama
Dzisiaj nikt już nie myśli o COVID-19. Nic więc dziwnego, że coraz więcej państw stopniowo odchodzi od pandemicznych obostrzeń, które dotychczas skutecznie ograniczały możliwość swobodnego podróżowania. Wieść o rezygnacji z przepisów wjazdowych stworzonych z myślą o epidemii koronawirusa dotarła właśnie ze Szwajcarii. Tamtejszy rząd podjął decyzję o likwidacji obostrzeń obowiązujących na szwajcarskich granicach od 2 maja 2022 roku. Na identyczny krok zdecydowała się Grecja, która pozbędzie się restrykcji w podróżowaniu tego samego dnia. Oznacza to, że wjazd do Szwajcarii czy Grecji będzie możliwy bez dodatkowych przeszkód zarówno dla osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych.


Oba kraje argumentują, że decyzja o zniesieniu obostrzeń była naturalnym rozwiązaniem w oparciu o zmniejszającą się liczbę zachorowań i zwiększający się odsetek zaszczepienia populacji. Grecja zaszczepiła już ponad 80 proc. swoich obywateli a Szwajcaria blisko 70 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy