Wielka Brytania rezygnuje z obostrzeń w podróżowaniu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 marca 2022 09:30
Wielka Brytania poinformowała, że zrezygnuje z wszystkich obostrzeń w podróżowaniu w dniu 18 marca 2022 roku. Przyjeżdżający na Wyspy Brytyjskie obcokrajowcy będą mogli bezproblemowo przekroczyć granicę kraju bez konieczności okazywania jakichkolwiek testów czy formularzy lokalizacyjnych.
Reklama
Już 18 marca 2022 roku Brytyjczycy pozbędą się wszystkich obostrzeń, które do tej pory obowiązywały obcokrajowców podczas przekraczania brytyjskiej granicy. Zmiany obejmą zarówno pasażerów zaszczepionych jak i niezaszczepionych. Oznacza to, że podróże międzynarodowe wrócą do formy znanej przed pandemią - zniknie konieczność okazywania jakichkolwiek testów oraz formularzy lokalizacyjnych.

- Staliśmy się światowym liderem w znoszeniu restrykcji pandemicznych. Najnowsza zapowiedź jest świadectwem naszego zaangażowania w powrót do normalności, co nie byłoby możliwe bez sprawnie prowadzonego programu szczepień. Teraz jesteśmy odporni i chronimy siebie nawzajem. Nie mogę doczekać się momentu, gdy ruch turystyczny i biznesowy wróci do przedepidemicznych poziomów - powiedział Grant Shapps, brytyjski minister transportu.


Uciążliwe obostrzenia przejdą do historii o godzinie 4:00 czasu brytyjskiego. Decyzję z radością przyjęły brytyjskie linie lotnicze, które wielokrotnie podkreślały negatywny wpływ niepotrzebnych restrykcji w podróżowaniu na odbudowę ruchu pasażerskiego. Wraz ze zniesieniem wszelkich obostrzeń, Wielka Brytania planuje zostać jednym z większych rynków wolnych od COVID-19.

- Wracamy do normalności. To wielki krok dla całego przemysłu transportowego i turystycznego. Cieszymy się, że decyzja zapadła jeszcze przed okresem wielkanocnym. Spodziewamy się, że pasażerowie tłumnie powrócą na brytyjskie lotniska - dodał Steve Heapy, dyrektor generalny linii Jet2.com.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy