Wielka Brytania: Zmiany w podróżowaniu także dla niezaszczepionych

28 stycznia 2022 09:30
Od 11 lutego 2022 roku Wielka Brytania złagodzi obostrzenia obowiązujące na granicach. Zmiany będą dotyczyły nie tylko osób zaszczepionych. Niezaszczepieni podróżni również skorzystają na mniej restrykcyjnych przepisach, które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.
Reklama
Trzy dni temu (25.01) informowaliśmy o planowanych zmianach w obostrzeniach w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii. Tamtejszy rząd zadecydował o zniesieniu niemalże wszystkich restrykcji wobec osób w pełni zaszczepionych (dwoma dawkami). Tym samym od 11 lutego 2022 roku zaszczepieni pasażerowie przekraczający brytyjską granicę będą zwolnieni z obowiązku wykonywania jakichkolwiek testów oraz z konieczności poddawania się kwarantannie po przyjeździe do kraju. Podróż znów stanie się prosta i przyjemna jak przed pandemią.


Okazuje się, że na najnowszej decyzji brytyjskich władz skorzystają również podróżni niezaszczepieni. Ci nie będą już dłużej kierowani na izolację. Ponadto, zniknie obowiązek wykonywania badania na obecność COVID-19 w ósmym dniu po wjeździe do Wielkiej Brytanii. Zdecydowane złagodzenie obostrzeń wobec osób niezaszczepionych nie oznacza jednak, że znikną one całkowicie. W mocy prawa pozostanie obowiązek wykonania testu antygenowego przed podróżą oraz testu PCR w drugim dniu po przekroczeniu granicy. Decyzja Brytyjczyków ma zachęcić pasażerów turystycznych i biznesowych do odwiedzin Wielkiej Brytanii.

Zdaje się, że w kontekście pandemii koronawirusa mieszkańcy Wysp Brytyjskich najgorsze mają już za sobą. Fala zakażeń spowodowanych wariantem omikron słabnie każdego dnia, a wysoki wskaźnik zaszczepienia społeczeństwa umożliwia utrzymanie liczby zgonów na stosunkowo niskim poziomie. Brytyjski eksperci są przekonani, że to ostatnie znaki pandemii, która niedługo wkroczy w fazę endemiczną. Wczoraj (27.01) Brytyjczycy znieśli wszystkie restrykcje wprowadzone w związku z pojawieniem się mutacji omikron, zostając państwem z najłagodniejszymi obostrzeniami w całej Europie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy