Wielka Brytania rezygnuje z testowania zaszczepionych podróżnych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
25 stycznia 2022 09:10
Wielka Brytania nareszcie otworzy swoje granice. W najbliższych tygodniach kraj planuje zrezygnować ze wszystkich obostrzeń w podróżowaniu dla osób zaszczepionych. Oznacza to, że zaszczepieni podróżni nie będą już musieli poddawać się kwarantannie bądź jakimkolwiek testom.
Reklama
W okresie pandemii koronawirusa Wielka Brytania posiadała jedne z najsurowszych zasad granicznych. Jeszcze nie tak dawno podróż na Wyspy Brytyjskie wiązała się z koniecznością wykonania szeregu testów na obecność koronawirusa, a nawet z obowiązkiem poddania się izolacji po przybyciu do kraju. Tak restrykcyjne przepisy wciąż obowiązują niezaszczepionych podróżnych. Dużo lepiej wygląda sytuacja, z którą muszą mierzyć się zaszczepieni. Obecnie wjazd osób zaszczepionych do Wielkiej Brytanii jest możliwy pod warunkiem wykonania jednego badania na obecność COVID-19 w drugim dniu po przekroczeniu granicy.


Już teraz wiadomo, że w najbliższych tygodniach jakiekolwiek obostrzenia graniczne przestaną obowiązywać osoby zaszczepione. Brytyjski rząd podjął decyzję o zniesieniu wszelkich przeszkód w podróżowaniu dla pasażerów, którzy zaszczepili się pełną dawką dopuszczonych do obrotu preparatów przeciw COVID-19. Przyjęcie dawki przypominającej nie będzie konieczne. Nowe regulacje mają zacząć obowiązywać 11 lutego 2022 roku.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przekazał, że jest to jedyna możliwa decyzja, która ma zachęcić podróżnych do przyjazdu na Wyspy Brytyjskie. Tamtejszy rząd chciałby udowodnić, że Brytyjczycy są otwarci na ruch turystyczny i biznesowy. Otwarciu granic dla zaszczepionych pasażerów z pewnością sprzyja sytuacja pandemiczna w kraju, która poprawia się z dnia na dzień. Za kilka dni Brytyjczycy planują znieść wszystkie restrykcje, który zostały wprowadzone w związku z pojawieniem się wariantu omikron.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy