Niemcy ograniczają podróże z Wielkiej Brytanii

20 grudnia 2021 09:24
Niemiecki rząd zaostrza przepisy wjazdowe wobec podróżnych przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Od wczoraj (19.12) do Niemiec mogą wjechać jedynie pasażerowie, którzy mają niemieckie obywatelstwo bądź prawo stałego pobytu. Decyzja spowodowana jest rozprzestrzeniającym się wariantem Omikron.
Reklama
Władze w Niemczech uznały Wielką Brytanię za kraj objęty strefą występowania nowej mutacji koronawirusa. Oznacza to, że obostrzenia wobec przyjeżdżających z Wysp Brytyjskich podróżnych są wyjątkowo surowe. Linie lotnicze mogą realizować loty między państwami jedynie dla określonej, wąskiej grupy pasażerów, która poza licznymi wyjątkami, skupia się wokół niemieckich obywateli i rezydentów. Obowiązuje całkowity zakaz podróży o charakterze turystycznym. Możliwość przekroczenia granicy dla dopuszczonych podróżnych jest możliwa tylko pod warunkiem okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 wykonanego przed lotem oraz poddania się obowiązkowej, czternastodniowej kwarantannie domowej. Zasady obejmują również osoby zaszczepione.


Sytuacja pandemiczna w Wielkiej Brytanii pogarsza się z dnia na dzień. Obecnie Brytyjczycy odnotowują średnio 77 tys. przypadków koronawirusa każdego dnia. Na szczęście nie znajduje to odzwierciedlenia w liczbie zarejestrowanych zgonów, które wciąż utrzymują się na bardzo niskim poziomie. W pełni zaszczepione jest 70 proc. brytyjskiego społeczeństwa, a dawkę przypominającą przyjęło już ponad 40 proc. populacji. Z kolei w Niemczech liczba zakażeń regularnie spada, stąd decyzja o ochronie Niemców przed rozprzestrzeniającym się na Wyspach Brytyjskich wariantem Omikron.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy