Indonezja limituje przyloty międzynarodowe

Marek Stus - Profil Marek Stus
01 października 2021 08:25
Rząd Indonezji wprowadził w trybie natychmiastowym maksymalne limity pasażerów obowiązujące przewoźników wykonujących loty międzynarodowe do tego kraju.
Reklama

W ramach jednego przylotu międzynarodowego na teren Indonezji może od wczoraj (30.09) przybyć jedynie 90 pasażerów. Limit ten obowiązuje bez względu na to, skąd przylatuje dany rejs oraz jakim samolotem jest wykonywany. W praktyce oznacza to, że w przypadku lotów długodystansowych obsługiwanych największymi maszynami linie lotnicze będą mogły zapełnić przeciętnie poniżej 30% dostępnych miejsc.

Władzę Indonezji twierdzą, że wprowadzenie ograniczeń tego typu jest konieczne ze względu na rozprzestrzeniające się po świecie warianty koronawirusa. Nie wykazano przy tej okazji jednak żadnego związku między sztywnie określonym limitem pasażerów przylatujących jednym samolotem, a zwalczaniem pandemii. Indonezja pozostaje ponadto od wielu miesięcy zamknięta dla swobodnego ruchu turystycznego. Jest to więc kolejna decyzja uderzająca w branże lotniczą i wpisująca się w chaotyczną oraz nieskuteczną politykę większości państw azjatyckich w obliczu bieżącego stadium pandemii.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama