Anglia znosi kwarantannę dla zaszczepionych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 lipca 2021 10:00
Brytyjski rząd nareszcie otworzy swoje granice dla zaszczepionych Europejczyków i Amerykanów. Wcześniej jedynie szczepienie na terytorium Wielkiej Brytanii dawało podstawy do uniknięcia rygorystycznych obostrzeń.
Reklama

Po wielu tygodniach oczekiwania i presji ze strony środowiska lotniczego oraz całego sektora turystycznego i biznesowego Wielka Brytania znosi drakońskie obostrzenia dla podróżnych, którzy zostali w pełni zaszczepieni preparatami zaakceptowanymi przez Europejską Agencję Leków oraz jej amerykański i szwajcarski odpowiednik. Zmiana dotyczy podróży z państw oznaczonych kolorem żółtym (w tym Polski). Choć zaszczepieni nareszcie unikną 10-dniowej kwarantanny, podróżni legitymujący się certyfikatem szczepień wciąż będą musieli wykonać dwa badania na obecność wirusa. Jeden test należy zrobić jeszcze przed samą podróżą do Anglii, a drugi w drugim dniu po przybyciu do kraju. Wraz ze zniesieniem obowiązku kwarantanny znika także konieczność wykonania trzeciego badania - w ósmym dniu po przyjeździe.


Zmiany korzystne dla osób zaszczepionych wejdą w życie w najbliższy poniedziałek (2.08) o godzinie 4:00. Obecnie obejmują one jedynie pasażerów przybywających do Anglii, ponieważ władze pozostałych części Zjednoczonego Królestwa wciąż nie podjęły wiążących decyzji w tej sprawie. Zakłada się jednak, że postąpią one podobnie jak Anglicy i już wkrótce zaszczepieni podróżni odwiedzający Wielką Brytanię będą mogli przekroczyć brytyjską granicę w dużo łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama