Zmiany zasad wjazdowych do Polski

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
29 marca 2021 16:07
1 komentarz
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o zmianie zasad wjazdowych do Polski. Zmienione zostaną przepisy zarówno dotyczące podróży w strefie Schengen, jak i w strefie Non-Schengen.
Reklama

Zmiany dotyczące strefy Schengen zakładają wprowadzenie obowiązku wykonania testu maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Regulacja ta dotyczyć będzie zarówno podróżujących transportem zbiorowym, jak i indywidualnym oraz przekraczających granicę pieszo. Osoby, które nie wykonają testu, będą kierowane na kwarantannę, z której będą mogły się zwolnić poprzez wykonanie z negatywnym wynikiem testu w Polsce.

Podróżni przybywający spoza strefy Schengen nie będą już mogli okazywać testów wykonanych w kraju wylotu. Każdy z nich będzie kierowany na kwarantannę, a następnie osoby chcące zwolnić się z obowiązku izolacji będą mogły wykonać test na koronawirusa. Negatywny wynik kończy izolację.

Osoby skierowane na kwarantannę (niezależnie od kraju, z którego podróżują) będą mogli zwolnić się z jej odbywania, jeśli wykonają z negatywnym wynikiem test na koronawirusa w ciągu 48 godzin po przekroczeniu polskiej granicy. Nie jest jasne, w czym gorsze lub mniej dokładne byłyby testy wykonane w trzecim lub kolejnym dniu kwarantanny.

W obu przypadkach respektowany będzie zarówno test PCR, jak i test antygenowy. Podobnie jak do tej pory ozdrowieńcy oraz osoby zaszczepione są zwolnione z restrykcji wjazdowych. Przepisy wchodzą w życie 30 marca br. i obowiązują co najmniej do 9 kwietnia br.

Reklama

Ostatnie komentarze

brooks88 2021-03-29 22:15   
brooks88 - Profil brooks88
To nie jest ustawa tylko jakieś przepisy na kartce papieru wymyślone i napisane na kolana. Wg niech wszyscy maja koronę.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama