Od 3 miesięcy mieszkał na lotnisku. Bał się koronawirusa

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
20 stycznia 2021 11:31
Pracownicy lotniska Chicago–O'Hare poprosili podejrzanie zachowującego się mężczyznę o wylegitymowanie się. Okazało się, że od trzech miesięcy mieszka on na lotnisku, bo boi się powrotu do domu.
Reklama

W sobotę (16.01) w porcie lotniczym Chicago–O'Hare dwóch pracowników naziemnych United Airlines podeszło do pewnego mężczyzny, który został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości. Opuścił on maskę i pokazał identyfikator, który nosił na szyi. Szybko okazało się, że identyfikator ten należy do kierownika operacyjnego, który zgłosił jego zaginięcie 26 października 2020 r.

Pracownicy zawiadomili policję, która zatrzymała mężczyznę w terminalu 2, w pobliżu bramki F12. Aresztowanym był Aditya Singh, 36-letni mieszkaniec Kalifornii. Oskarżono go o wkroczenie do zastrzeżonego obszaru lotniska i kradzież identyfikatora. W toku dochodzenia okazało się, że Singh pojawił się na O'Hare 19 października 2020 r. i miał podróżować do Kalifornii. Twierdzi, jednak że bał się lecieć do domu, aby nie zarazić domowników COVID-19.

Według The Guardian, Aditya Singh to 36-letni bezrobotny, absolwent studiów hotelarskich, który mieszka w Los Angeles wraz ze współlokatorami. Miał przetrwać w budynku terminala trzy miesiące m. in. zdobywając jedzenie od innych pasażerów.


– Nasz najwyższy priorytet to bezpieczeństwo i ochrona lotnisk, które są stale i odpowiednio kontrolowane. [...] Incydent ten jest nadal badany, jednak ustaliliśmy, że ten Pan nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa lotniska ani pasażerów. Będziemy kontynuować współpracę ze wszystkimi partnerami, w tym z policją, aby dokładnie zbadać sprawę – przekazuje w oświadczeniu prasowym Departament Lotnictwa w Chicago (CDA), odpowiedzialny za obsługę lotniska O'Hare.

Pomimo zapewnień CDA, amerykańska opinia publiczna i organy ścigania uważają, że sam fakt przebywania osoby nieuprawnionej w strefie bezpiecznej (po kontroli bezpieczeństwa) terminala jest zagrożeniem dla działalności portu lotniczego.

Osoba nieuprawniona, niebędąca pracownikiem, rzekomo mieszkała w bezpiecznej części terminala O'Hare przez trzy miesiące i przez cały ten czas nie została wykryta? Nie jestem w stanie tego zrozumieć – powiedziała na posiedzeniu, cytowana przez The Guardian, Susana Ortiz, sędzia stanowa Cook County w Illinois, nadzorująca pracę policji w tej sprawie. Z doniesień medialnych wynika, że niewykluczone są konsekwencje dyscyplinarne, a nawet karne dla osób zarządzających lotniskiem.

Fot.: „Terminal” (The Terminal), 2004, reż. Steven Spielberg
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama