Singapore Airlines uziemiły dwa dreamlinery

4 kwietnia 2019 10:20
Linie lotnicze Singapore Airlines uziemiły dwa ze swoich dziewięciu boeingów 787-10 Dreamliner. Powodem takiej decyzji było przedwczesne zużycie łopatek turbiny silników Trent 1000 TEN produkcji Rolls-Royce’a.
Reklama
- Ponieważ bezpieczeństwo stanowi dla nas najwyższy priorytet to jako SIA Group, po konsultacji z Rolls-Roycem podjęliśmy decyzję o proaktywnej kontroli silników Trent 1000 TEN, które napędzają flotę boeingów 787 w posiadaniu naszej grupy - ogłosiły linie Singapore Airlines w oświadczeniu prasowym. - Wszystkie te inspekcje w ramach floty Singapore Airlines zostały już zakończone, a dreamlinery linii Scoot zostaną sprawdzone do 3 kwietnia. Dwa samoloty zostały tymczasowo wycofane ze służby i oczekują na wymianę silników. Singapore Airlines współpracują z Rolls-Roycem i odpowiednimi instytucjami, aby opracować w wyniku naszych kontroli odpowiednie środki zapobiegawcze na przyszłość.

Boeingi 787-10 są przez Singapore Airlines wykorzystywane na średnio- i dalekodystansowych trasach takich jak połączenia na Bali, do Osaki, Tokio, Fukuoki czy Tajpej. Niektóre z tych operacji nie mogłyby się odbyć gdyby dreamlinerów nie zastąpiono tymczasowo airbusami A330-300 i mniejszymi boeingami 777-200.


Warto zwrócić uwagę na relacje serwisu Mainly Miles, który monitoruje działalność singapurskiego przewoźnika. Według informacji tam podanych, we wtorek 2 kwietnia na płytach postojowych, a nie w powietrzu znajdowało się wciąż sześć dreamlinerów należących do Singapore Airlines. Siedem tras zostało obsłużonych właśnie przez A330 i 777-200. Portal wskazuje też, że w sobotę 30 marca 787-10 obsługujący połączenie do i z Nagoi wrócił do Singapuru pusty, a po pasażerów wysłano boeinga 777-200, co skutkowało dziesięciogodzinnym opóźnieniem.

Singapore Airlines jako pierwsze na świecie rozpoczęły użytkowanie boeingów 787-10. Maszyna numer jeden trafiła do przewoźnika w marcu 2018 roku.


Z problemami związanymi z wadami silników Trent 1000 borykają lub mieli już do czynienia także inni przewoźnicy, między innymi PLL LOT, którego niektóre samoloty wróciły już do służby, ale także japoński All Nippon, czy Air New Zealand.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy