×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA zawieszą część tras z powodu problemów z silnikami Trent 1000


Japońskie linie lotnicze All Nippon Airways (ANA) zawieszą kilka międzynarodowych tras oraz ograniczą częstotliwość połączeń na kilku kolejnych z powodu trwających problemów z silnikami Rolls-Royce Trent 1000, napędzającymi boeingi 787 we flocie przewoźnika.


-Linie ANA wzięły pod uwagę takie czynniki jak wpływ koniecznych przeglądów silników Rolls-Royce i ustaliły optymalny sposób wykorzystania dostępnych zasobów w drugiej połowie roku finansowego 2018. Bezpieczeństwo jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. W dalszym ciągu będziemy ściśle współpracowali z formą Rolls-Royce, tak aby naprawić tę sytuację - czytamy w oświadczeniu ANA. 

Od 28 października br., linie ANA zawieszą trasy z Nagoi do Szanghaju oraz z Osaki do Hongkongu. Na trasie z Tokio-Narity do Los Angeles częstotliwość połączeń ulegnie ograniczeniu z dwóch do jednego lotu dziennie, a na trasie z Tokio-Narity do Chengdu z codziennego połączenia na połączenie realizowane cztery razy w tygodniu. 

Na kliku trasach międzynarodowych, w tym z Tokio-Narity do Pekinu, ANA zamieni boeingi 787 na mniejsze samoloty, airbusy A320neo. 


Przewoźnik wyliczył, że zmiany spowodują, iż w sezonie zimowym oferowanie na trasach międzynarodowych (ASK) będzie o 4 proc. niższe niż pierwotnie planowano, natomiast na trasach krajowych wzrośnie o 1 proc. w porównaniu z ubiegłorocznym sezonem zimowym. 

Przedstawiciele ANA zapowiedzieli, że przewoźnik będzie kontynuował wprowadzania airbusów A320neo, które do tej pory wykorzystywane były do obsługi połączeń krajowych, na międzynarodowe trasy krótkodystansowe, w tym na loty do Chin. ANA chce wykorzystać silny popyt na podróże lotnicze z Państwa Środka oraz innych krajów w Azji, oraz “wzmocnić yield management”. 


fot. Tomasz Śniedziewskigość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie