ANA zawieszą część tras z powodu problemów z silnikami Trent 1000

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 września 2018 08:16
Japońskie linie lotnicze All Nippon Airways (ANA) zawieszą kilka międzynarodowych tras oraz ograniczą częstotliwość połączeń na kilku kolejnych z powodu trwających problemów z silnikami Rolls-Royce Trent 1000, napędzającymi boeingi 787 we flocie przewoźnika.
Reklama

-Linie ANA wzięły pod uwagę takie czynniki jak wpływ koniecznych przeglądów silników Rolls-Royce i ustaliły optymalny sposób wykorzystania dostępnych zasobów w drugiej połowie roku finansowego 2018. Bezpieczeństwo jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. W dalszym ciągu będziemy ściśle współpracowali z formą Rolls-Royce, tak aby naprawić tę sytuację - czytamy w oświadczeniu ANA.

Od 28 października br., linie ANA zawieszą trasy z Nagoi do Szanghaju oraz z Osaki do Hongkongu. Na trasie z Tokio-Narity do Los Angeles częstotliwość połączeń ulegnie ograniczeniu z dwóch do jednego lotu dziennie, a na trasie z Tokio-Narity do Chengdu z codziennego połączenia na połączenie realizowane cztery razy w tygodniu.

Na kliku trasach międzynarodowych, w tym z Tokio-Narity do Pekinu, ANA zamieni boeingi 787 na mniejsze samoloty, airbusy A320neo.


Przewoźnik wyliczył, że zmiany spowodują, iż w sezonie zimowym oferowanie na trasach międzynarodowych (ASK) będzie o 4 proc. niższe niż pierwotnie planowano, natomiast na trasach krajowych wzrośnie o 1 proc. w porównaniu z ubiegłorocznym sezonem zimowym.

Przedstawiciele ANA zapowiedzieli, że przewoźnik będzie kontynuował wprowadzania airbusów A320neo, które do tej pory wykorzystywane były do obsługi połączeń krajowych, na międzynarodowe trasy krótkodystansowe, w tym na loty do Chin. ANA chce wykorzystać silny popyt na podróże lotnicze z Państwa Środka oraz innych krajów w Azji, oraz “wzmocnić yield management”.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama