×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Belgium poleci dla LOT-u


Belgijski przewoźnik Air Belgium obsłuży połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Nowego Jorku. Airbus A340 będzie latał na tej trasie od 28 lutego br.


Nasz narodowy przewoźnik wyleasinguje od Air Belgium airbusa A340-300, podaje "The Aviation Eye". Samolot będzie wykorzystywany  na lotach pomiędzy Lotniskiem Chopina, a nowojorskim portem lotniczym im. Johna F. Kennedy’ego.

Już jutro (27.02) samolot powinien pojawić się w Warszawie, aby od czwartku (28.02) obsługiwać rotację LO26/LO27. Rozkład rejsów, na których LOT wykorzysta maszynę belgijskiej linii prezentuje się następująco (czasy lokalne):
  • LO26 Warszawa 16:50 – 20:30 Nowy Jork-JFK (1234567);
  • LO27 Nowy Jork-JFK 22:20 – 12:35+1 Warszawa (1234567).
Polskie Linie Lotnicze LOT będą korzystać z samolotu do 11 marca 2019 roku.


Wykorzystywany do tych lotów będzie airbus o numerach rejestracyjnych OO-ABA. Jest to 12-letnia maszyna, która wcześniej latała w barwach Finnaira, a obecnie służy w Air Belgium.

Przypomnijmy, że problemy flotowe w LOT pojawiły się przez wadliwe silniki Rolls Royca Trent 1000, które zamontowane są w dreamlinerach. Cały precedens spowodował uziemienie trzech polskich maszyn od amerykańskiego producenta, dopóki ich turbiny nie zostaną naprawione. Do tego czasu polski przewoźnik zastępuje nielatające maszyny innymi samolotami, najczęściej wypożyczonymi od innych linii lotniczych (w formule ACMI).

fot. Jeroen Stroes Aviation Photography (flickr.com, CC)gość_c0bdb - Profil
gość_c0bdb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie