A380 Singapore Airlines poleciał do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 kwietnia 2022 09:30
Linia Singapore Airlines zatrudniła największy samolot pasażerski na świecie do obsługi połączenia dalekodystansowego z Singapuru do Nowego Jorku. Lot SQ26 realizowany jest z międzylądowaniem we Frankfurcie w Niemczech.
Reklama
W miniony poniedziałek (28.03) samolot Airbus A380 linii Singapore Airlines został przywrócony do rotacji z Singapuru do Nowego Jorku. Maszyna wystartowała o godzinie 00:36, aby po niespełna trzynastu godzinach wylądować we Frankfurcie. Po krótkim postoju w Niemczech pasażerowie rejsu SQ26 udali się w dalszą podróż do Stanów Zjednoczonych. Samolot Airbus A380 zameldował się na nowojorskim lotnisku Johna F. Kennedy'ego następnego dnia o godzinie 11:11. Przelot (na do niedawna najdłuższej trasie lotniczej) potrwał blisko dwadzieścia dwie godziny wraz z międzylądowaniem.


Tym samym linia Singapore Airlines przywróciła do swojej oferty trzy połączenia dziennie z Singapuru do Nowego Jorku. Pozostałe dwie rotacje obejmują bezpośredni przelot na lotnisko Johna F. Kennedy'ego oraz do Newark. Singapurczycy odbudowali już 90 proc. przedpandemicznego oferowania do Stanów Zjednoczonych.

- Nowy Jork jest dla nas kluczowym rynkiem. Właśnie dodaliśmy kolejne rotacje, które są dowodem na nasze zaangażowanie w rozwój połączeń lotniczych między Singapurem a Stanami Zjednoczonymi. Za kilka miesięcy przywrócimy kompletną siatkę do Ameryki Północnej, a z czasem przebijemy nawet przedpandemiczne oferowanie - powiedział Joey Seow, dyrektor linii Singapore Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy