Malaysia Airlines i Singapore Airlines wznawiają współpracę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
25 listopada 2021 09:55
Azjatyckie linie lotnicze Malaysia Airlines oraz Singapore Airlines ogłosiły wznowienie współpracy i rozszerzenie umowy code-share między Sinagpurem a Kuala Lumpur o kolejnych kilkanaście kierunków w Malezji, Republice Południowej Afryki i Europie.
Reklama
Decyzja o reaktywacji współpracy między Malaysia Airlines a Singapore Airlines podyktowana jest malezyjsko-singapurskim porozumieniem w sprawie utworzenia wspólnego ciągu komunikacyjnego w ramach polityki "Vaccinated Travel Lane". Włączenie Malezji do programu nastąpi już 29 listopada br. i umożliwi Malezyjczykom wjazd na terytorium Singapuru pod warunkiem spełnienia szeregu wymogów i przepisów wjazdowych.

Wznowienie porozumienia code-share oznacza, że klienci Singapore Airlines uzyskają dostęp do piętnastu tras krajowych oferowanych przez Malaysia Airlines z Kuala Lumpur wraz z otwarciem "Vaccinated Travel Lane" między państwami. Z kolei nieco później, 1 stycznia 2022 roku, pasażerowie Malaysia Airlines otrzymają możliwość dogodnych połączeń łączonych z Kuala Lumpur przez Singapur do siedmiu miejsc w Europie (Barcelona, Kopenhaga, Frankfurt, Moskwa, Monachium, Rzym i Zurych) oraz dwóch w Republice Południowej Afryki (Kapsztad, Johannesburg).


- Partnerstwo z liniami lotniczymi, które reprezentują podobne ideały jest nieodłącznym elementem naszej strategii. Rozszerzenie współpracy z Malaysia Airlines zbiega się w czasie z uruchomieniem "Vaccinated Travel Lane" między Singapurem a Malezją. Ostatnie wydarzenia pozytywnie wpłyną na turystykę w obu krajach i w całym regionie Azji Południowo-Wschodniej - powiedział Goh Choon Phong, dyrektor generalny Singapore Airlines.

Rozszerzenie umowy code-share, która została podpisana w 2019 roku ale straciła jakikolwiek wymiar praktyczny w wyniku obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa, jest dopiero pierwszym krokiem w kierunku zacieśnienia współpracy między Singapore Airlines a Malaysia Airlines. W przyszłości linie planują m.in. skoordynować swoje rozkłady lotów oraz zaoferować pasażerom szereg wspólnych usług i produktów.


- Z niecierpliwością czekamy na otwarcie "Vaccinated Travel Lane". Ponowne otwarcie granic między Malezją a Singapurem nastąpi w okresie świąteczno-noworocznym, więc spodziewamy się dużego zainteresowania lotami. Nie możemy się również doczekać pogłębienia partnerstwa z Singapore Airlines. Reprezentujemy te same wartości i nie mamy wątpliwości, że nasza współpraca okaże się wyjątkowo owocna - zapewnił Izham Ismail, dyrektor generalny Malaysia Airlines.

Poza Malezją również kilka państw europejskich dołączy 29 listopada do stale powiększającego się grona państw objętych programem "Vaccinated Travel Lane". Będzie to Finlandia oraz Szwecja. Obecnie wjazd z Europy do Singapuru jest możliwy jedynie dla obywateli Danii, Niemiec, Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy