Jedna osoba zmarła i wiele odniosło obrażenia w wyniku turbulencji w samolocie

21 maja 2024 12:46
Jedna osoba zmarła, a trzydzieści odniosło obrażenia na skutek wyjątkowo silnych turbulencji, które napotkał boeing 777 Singapore Airlines lecący z Londynu do Singapuru. Samolot awaryjnie lądował w Bangkoku.
Reklama
Boeing 777 wystartował w rejs o numerze SQ321 z lotniska Londyn Heathrow wczoraj (20.05) wieczorem o godzinie 22:17 czasu lokalnego. Na pokładzie znajdowało się 211 pasażerów i 18 członków załogi. Na około półtorej godziny przed lądowaniem w Singapurze samolot wleciał w strefę wyjątkowo silnych turbulencji. Według danych flightradar24 samolot w ciągu krótkiej chwili spadł prawie 2000 metrów w dół. W wyniku czego śmierć poniosła jedna osoba na pokładzie, a trzydziestu podróżnych i członków załogi odniosło obrażenia. Samolot lądował awaryjnie w Bangkoku dzisiaj około godziny 16 czasu lokalnego.


- Możemy potwierdzić, że na pokładzie Boeinga 777-300ER część osób odniosła obrażenia, w tym jedna śmiertelne. Na pokładzie było łącznie 211 pasażerów i 18 członków załogi. Singapore Airlines składają najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego. Naszym priorytetem jest zapewnienie wszelkiej możliwej pomocy wszystkim pasażerom i załodze obecnymna pokładzie samolotu
- przekazał rzecznik prasowy Singapore Airlines.

Na ten moment nieznana jest tożsamość ofiary śmiertelnej, ani osób, które odniosły lżejsze obrażenia. Nie wiadomo czy byli to tylko pasażerowie, czy wśród nich znajdowali się również członkowie załogi.

Linie Singapore Airlines poinformowały, że rannym została udzielona pomoc, a wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zostali objęci opieką na lotnisku w Bangkoku. Po podróżnych został wysłany samolot zastępczy.Wczoraj i dziś w regionie Azji Południowo-Wschodniej prognozowano ulewne opady deszczu, które okresowo mogą przekształcać się również w burze. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia były turbulencje wywołane właśnie przez burzę tropikalną.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy