Singapore Airlines poleciały z Mediolanu do Barcelony

17 stycznia 2022 08:30
Linie Singapore Airlines zainaugurowały bezpośrednie połączenie między Mediolanem Malpensa a Barceloną El Prat. Realizacja trasy poza rodzimym rynkiem jest możliwa dzięki wykorzystaniu tzw. "piątej wolności lotniczej".
Reklama
Egzotyczny przewoźnik azjatycki realizujący krótkodystansową trasę europejską szerokokadłubowym samolotem to obraz rzadko spotykany, ale jak najbardziej realny. Możliwość wykonywania takich połączeń jest regulowana przez Konwencję Chicagowską z 1944 roku, a konkretniej zapis mówiący o tzw. "piątej wolności lotniczej", która uprawnia przewoźników do operowania pomiędzy dwoma obcymi krajami pod warunkiem, że lot rozpoczyna bądź kończy się we własnym państwie.


Z przysługującego liniom lotniczym prawa ochoczo korzystają linie Singapore Airlines. Przewoźnik rozpoczął właśnie rejsy na trasie z włoskiego Mediolanu Malpensa do hiszpańskiej Barcelony El Prat przy wykorzystaniu samolotów Airbus A350. Maszyny Singapore Airlines będą opuszczały Singapur trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i niedziele), aby po trzynastu godzinach spędzonych w powietrzu wylądować w Mediolanie. Następnym przystankiem w ramach rejsu SQ 378 będzie Barcelona. Po nieco ponad godzinnym postoju nad Morzem Śródziemnym samoloty Airbus A350 wyruszą w drogę powrotną SQ 379 do Singapuru z powtórnym międzylądowaniem w Mediolanie. Bezpośredni przelot między Włochami a Hiszpanią trwa rozkładowo 1 godzinę i 40 minut.

Trasa z Mediolanu do Barcelony nie jest jedynym połączeniem linii Singapore Airlines w ramach tzw. "piątej wolności lotniczej". Przewoźnik realizuje już rejsy z Kopenhagi do Rzymu Fiumicino, z Frankfurtu do Nowego Jorku, z Hong Kongu do San Francisco, z Manchesteru do Houston, z Tokio i Tajpej do Los Angeles oraz z Vancouver do Seattle.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy