×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy 787-10 w barwach Singapore Airlines


Linie lotnicze Singapore Airlines odebrały w niedzielę (25.03) pierwszego boeinga 787-10. Ceremonia odbioru największego dreamlinera odbyła się w zakładzie produkcyjnym Boeinga w North Charleston w Karolinie Południowej.


Model 787-10 ma dłuższy kadłub o 11 m od wersji -8 i o 5 m od wersji -9 wynoszący 68 metrów. Samolot będzie mógł zabrać około 330 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji. Najdłuższy z dreamlinerów będzie miał jednak najkrótszy zasięg, wynoszący około 11,9 tys. km - dla porównania najnowszy nabytek LOT boeing 787-9 posiada zasięg około 14,1 tys. km.

Dzięki dodatkowej pojemności 787-10 zapewnia liniom lotniczym jeszcze niższe spalanie oraz generuje mniejsze koszty w przeliczeniu na pasażera. To najbardziej ekonomiczny samolot z rodziny dreamlinerów. Dzięki wczorajszej dostawie Singapore Airlines, wraz ze swoją niskokosztową linią Scoot,  jest pierwszym na świecie operatorem, który obsługuje wszystkie trzy modele 787 (warianty -8 i -9 latają w barwach Scoot).

- To dla nas zaszczyt, że jesteśmy pierwszą na świecie linią lotniczą, która odebrała ten samolot. Model 787-10 jest wspaniałym dziełem inżynieryjnym i naprawdę dziełem sztuki. Będzie on ważnym elementem naszej ogólnej strategii rozwoju, umożliwiając nam rozszerzenie naszej sieci i wzmocnienie naszej działalności - powiedział Goh Choon Phong, dyrektor generalny Singapore Airlines.

Linia ma obecnie 49 potwierdzonych zamówień na ten typ samolotu. Poza potwierdzonymi zamówieniami na 787-10, SIA ma również potwierdzone zamówienie w Boeingu na 20 777-9, które mają zostać dostarczone w latach 2021/22. 


To dla nas wszystkich wielki dzień w Boeingu w temacie naszych globalnych dostaw na całym świecie. Jesteśmy zachwyceni, że dostarczyliśmy pierwszy model 787-10 do Singapore Airlines. Model ten jeszcze bardziej zwiększy sukces Dreamlinera, który obserwujemy w lotnictwie komercyjnym - powiedział Kevin McAllister, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Pierwszy boeing 787-10 SIA poleci od maja br. na trasie do Osaki. Perth będzie drugim kierunkiem obsługiwanym przez boeinga 787-10 w barwach Singapore Airlines. Nowy nabytek singapurskiego przewoźnika ma rozpocząć loty do Australii w maju br. na jednym z czterech codziennych lotów.

Przed uruchomieniem połączenia do Perth oraz przed rozpoczęciem rejsów do Osaki w maju 2018 roku, 787-10 będzie obsługiwał wybrane loty do Bangkoku i Kuala Lumpur w celach szkoleniowych dla załogi.

fot. Singapore Airlinesgość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie