5 pytań do... Marka Camilleri (Mistral Air)

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
31 maja 2016 09:35
7 komentarzy
Mistral Air to nowa linia w Polsce. Już 16 czerwca br. rozpocznie regularne loty z Rzymu-Fiumicino do Bydgoszczy. O przewoźniku, jego nowej trasie oraz perspektywach rozwoju w naszym kraju rozmawiamy z Markiem Camilleri, dyrektorem operacyjnym Mistral Air.
Reklama

Pasazer.com: Mistral Air to nowy przewoźnik na polskim niebie. Czy mógłby Pan powiedzieć kilka słów o linii i jej ofercie? Co może przekonać polskiego pasażera do skorzystania z Państwa oferty?

Mark Camilleri: Mistral Air jest całkowitą własnością Poste Italiane, włoskiego narodowego operatora pocztowego, jednej z największych firm w naszym kraju. Linia zainaugurowała swoje loty w 1981 roku i rozwinęła się z operatora towarowego do drugiej pod względem wielkości linii czarterowej działającej we Włoszech. W 2015 roku przewieźliśmy ponad 800 tys. pasażerów i 16,5 tys. ton towarów. W naszej flocie posiadamy 11 samolotów.

Pasazer.com: Skąd decyzja o otwarciu połączenia Rzym - Bydgoszcz?

Mark Camilleri: To Port Lotniczy Bydgoszcz skontaktował się z nami i przedstawił niezbędne studium dotyczące otwarcia trasy. Po kilku spotkaniach w Rzymie i Bydgoszczy stwierdziliśmy, że trasa może przynieść duże korzyści obu stronom. Zyskaliśmy także pewność, że posiada ona duży potencjał, zwłaszcza jeśli jej sprzedaż będzie prawidłowo przeprowadzona.


Pasazer.com: Jaka grupa pasażerów jest głównym adresatem nowej trasy?

Mark Camilleri:
Mamy nadzieję zainteresować naszą ofertą głównie ruch turystyczny – tak wypoczynkowy, jak i pielgrzymkowy. Dostrzegamy także pewien potencjał przesiadkowy, ze względu na to, że operacje będą odbywały się do dużego hubu jakim jest Rzym-Fiumicino. Dodatkowo wydaje nam się, że trasa może zainteresować Polaków mieszkających we Włoszech, włoski biznes czy włoskich turystów, którzy zechcą odwiedzić ciekawy region kujawsko-pomorski.

Pasazer.com: Ogłoszenie nowej trasy nastąpiło stosunkowo niedawno. Po tych kilku pierwszych tygodniach jak oceniają Państwo dotychczasowe wyniki sprzedaży?

Mark Camilleri:
Odkąd ogłosiliśmy nasze połączenie, zauważyliśmy że cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem. W pierwszych tygodniach mieliśmy tysiące zapytań i sprzedaż na bardzo zadowalającym poziomie. Spodziewamy się zwiększenia rezerwacji w następnych trzech tygodniach, kiedy nasi potencjalni pasażerowie przekonają się jak niskie ceny oferujemy.

Pasazer.com: Jakie są Państwa najbliższe plany dotyczące Bydgoszczy i polskiego rynku?

Mark Camilleri:
Naszym założeniem jest przekształcenie tej trasy w całoroczną. W przyszłym roku planujemy także otworzyć nowy kierunek, ale póki co jest to ścisła tajemnica!

Pasazer.com: Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiał Mirosław Pachowicz
fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5783d 2016-06-02 16:03   
gość_5783d - Profil gość_5783d
może mistralair bydgoszcz - hiszpania
gość_25a33 2016-06-01 06:46   
gość_25a33 - Profil gość_25a33
łysypiotr76
Ty zawsze negatywnie i krytycznie jestes nastawiony do BZG.
Poczekajmy na pierwsze loty i zapełnienie jakie będzie w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku.
lysypiotr76 2016-05-31 19:21   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
To czy zostaną w BZG zależy jak będzie wyglądało wypełnienie samolotu do Rzymu. Ja jednak myślę że po sezonie znikną.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama